Roberto Carlos, një ish Real Madrid lojtari dhe drejtori aktual i klubit për marrëdhëniet institucionale, ka kritikuar ashpër arbitrin Santiago Jaime Latre për shfaqjen e tij gjatë Ndeshja e Barcelonës kundër Real Valladolid.

Braziliani shprehu zhgënjimin e tij në rrjetet sociale se Valladolid nuk ishte dhënë një penallti pas një Jordi Alba hendboll

“Unë jam i sigurt që ky gjyqtar do të jetë në krye të një loje të caktuar këtë fundjavë si një shpërblim për sot,” shkroi në Twitter Roberto Carlos në lidhje me fundjavën e ardhshme Klasik.

Më vonë gjatë lojës, në minutën e 79-të, Oscar Plano iu dha një e kuqe e drejtë për një trajtim më të mirë Ousmane Dembele. Në mediat sociale, vendimi hutoi shumë njerëz në të dy anët e Real Madrid/Barcelona ndaj

ValladolidZhgënjimi u shtua në thëngjijtë që vdisnin të lojës, si Dembele shënoi në minutën e 90-të për të siguruar një fitore 1-0 për Barcelona dhe sigurohuni që ato të qëndrojnë sipër Los Blancos shkon në Klasik.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu