Ronald Koeman vlerësoi mendimin e Barcelonës ndërsa përfundoi një rikthim të jashtëzakonshëm ndaj Sevillas në gjysmëfinalet e Copa del Rey.

Pas Ousmane Dembele ishte përgjysmuar Sevillaplumbi i përgjithshëm, Gerard Piquegoditja me kokë detyroi kohë shtesë dhe lejohet Martin Braithwaite për të shënuar golin vendimtar.

“Ne gjithmonë kemi besuar,” Koeman tha me kohë të plotë. “Ne kurrë nuk kemi hequr dorë nga Copa. Ashtë çështje mentaliteti.

“Unë, si trajner, nuk mund të kërkoj nga ekipi im të bëjë më shumë nga ato që kam parë sonte. Ne luftuam deri në kohën shtesë dhe është e pabesueshme. Unë jam shumë i kënaqur me punën e ekipit sonte.

“Ne e meritonim të kalonim. Unë mendoj se ishim më të mirë në të dy këmbët. Ne ishim ekipi më i mirë.”

Fitorja në ndeshjen e dytë vjen vetëm katër ditë pas një fitore 2-0 ndaj Sevilla në LaLiga Santander, ku ata gjithashtu luajtën një formacion 3-5-2.

“Ishte shumë e rëndësishme për besimin tonë,” Koeman tha për fitoren në Sevilje.

“Mënyra në të cilën kemi luajtur atje. Ishte ndeshja jonë e parë [with 3-5-2]. Ne u përpoqëm të luanim të njëjtën lojë sot dhe e bëmë atë.

“Ne arritëm të shënonim tre gola dhe mund të kishim shënuar më shumë. Ju nuk mund të kërkoni më shumë”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu