Barcelona thuhet se ka përjashtuar një lëvizje për gabimin e Arsenalit Shkodran Mustafi, pavarësisht konfirmimit të një takimi me agjentin e mbrojtësit gjerman.

28 vjeçar ishte informuar për të bërë një kalim në Nou Camp pasi agjenti i tij Emre Ozturk ishte fotografuar jashtë tokës në Instagram, sipas Dhelpër (siç citohet nga Dëshmitari Sportiv)

Raporti deklaroi se Ozturk pretendoi se ai ishte në Katalonjë për të rregulluar një lëvizje për Mustafi. Ai tha: “Unë nuk jam në Barcelonë për shkak të Yusuf Demir. Por për shkak të Shkodran Mustafit nga Arsenali, të cilin ne gjithashtu përfaqësojmë. ”

Sidoqoftë, Barça që atëherë ka hedhur poshtë çdo pretendim që ata po kërkonin të nënshkruanin me mbrojtësin me përvojë.

Sipas Mundo Deportivo, ata pretendojnë se ndërsa një takim kishte ndodhur nuk ishte asgjë më shumë se nga ‘mirësjellje’ dhe ata ‘nuk do të ndiqnin një lëvizje’ për 28-vjeçarin.

Mustafi ka rënë në mënyrë të pecking me Topçinjë, duke bërë vetëm dy paraqitje në Premier League këtë sezon.

Për këtë qëllim, Arsenal është i etur ta shkarkojë atë në janar, me kontratën e tij duke përfunduar verën e ardhshme.

Përvoja në LaLiga çoi në interesimin e Mustafit

Interesimi i Barcës erdhi për shkak të faktit se gjermani ka luajtur më parë në LaLiga me Valencia.

Shkodran Mustafi TEAMtalk

Gjigandët Calatan gjithashtu mbeten të etur për të nënshkruar një mbrojtës pas ndërhyrjes së Gerard Pique në nëntor.

Pavarësisht nga çështjet financiare për shkak të pandemisë Covid-19, Barca gjithashtu mbetet i etur për djalin e Manchester Cityt Eric Garcia.

Ata u përpoqën të zbarkonin qendërmbrojtësin e talentuar gjatë verës, por nuk arritën të arrijnë një marrëveshje mbi vijën.

Paniku i Barcelonës për nënshkrimin e një mbrojtësi është lehtësuar pak, megjithatë, për shkak të formës së dy yjeve më të rinj.

Ronald Araujo dhe Oscar Mingueza kanë performuar mirë që prej futjes në skuadrën e Ronald Koeman.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu