Bzgjedhjet presidenciale të arcelona u zhvilluan në 7 mars dhe, më shumë se një muaj nga Joan Laportafitorja, nuk ka pasur asnjë ndryshim të vërtetë në aspektin e situata e Lionel Messit.

Ka qëllime të mira nga të dy palët, por gjithçka mbetet e qetë dhe siç ishte më parë Laportaeshte dita e pare mbrapa.

Kjo nuk do të thotë që puna nuk është bërë në sfond, sidoqoftë. Burimet e klubit zbulojnë se po punohet për një propozim, i cili do t’i paraqitet argjentinasit.

Laporta dëshiron të bëjë së pari detyrat e shtëpisë dhe të sigurojë që ai do të jetë në gjendje të mbajë çdo premtim dhe propozim që ai ofron zyrtarisht Messi. Në këtë pikë, pra, presidenti i ri po studion në detaje situatën e pasigurt ekonomike të klubit.

Presidenti i ri po shikon edhe mundësitë e tjera në tregun e transferimeve. Erling Haalandbabai dhe agjenti i tij u vizituan shumë publikisht Barcelona javën e kaluar, por Laporta po punon edhe për detaje të tjera që nuk e kanë bërë atë në media.

Manchester City po përgatit një ofertë për Messin

Laporta e di atë Barcelona nuk janë i vetmi klub që përgatit një ofertë për të Messi.

Një klub tjetër që bën kështu është Manchester City, gati për të thirrur nëse Messi nuk mund të bien dakord për të qëndruar me Barcelona.

Pep Guardiola do të donte të kishte Messi me dy a ca vjet që kanë mbetur në nivelin më të lartë, kështu që Manchester City po punojnë gjithashtu në heshtje.

Opsioni i Parisit

Paris Saint-Germain janë klubi tjetër i madh që do të ishin të interesuar të nënshkruanin Messi, megjithëse tani për tani fokusi i tyre është në bisedimet e tyre për rinovimin Kylian Mbappe dhe Neymar. Secili përfundon marrëveshjet e tij aktuale në 2022.

Ashtë një përparësi kryesore për PSG për të mbajtur të paktën një nga ata yje përpara përtej datës së skadimit të vitit 2022.

Messi, ndërkohë, është i qetë për të ardhmen e tij dhe thjesht po përqendrohet në futbollin e tij, si Barcelona luftoni për të fituar LaLiga Santander dhe Copa del Rey.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu