Dy anëtarë të stafit në Barcelona kanë provuar pozitivisht për COVID-19, duke bërë që trajnimi të ndërpritet përpara përplasjes së tyre me Athletic Bilbao.

Barcelona kanë shtyrë seancën e tyre stërvitore të martën pas shpërthimit të koronavirusit në klub.

Katalanasit po përgatiten për një udhëtim në Athletic Bilbao në San Mames në La Liga të mërkurën, por seanca e tyre e trajnimit në mëngjes të martën është ndalur përpara se të gjithë lojtarët dhe stafi të testohen për Covid-19.

Dy anëtarë të stafit të klubit kanë siguruar teste pozitive të koronavirusit dhe klubi duhet të zbulojë nëse ka ndonjë rast tjetër.

“Pas testeve PCR të kryera sot (e hënë) dy anëtarë të stafit të ekipit të parë të futbollit kanë kthyer pozitive për Covid-19,” tha Barcelona në një deklaratë mbi faqja zyrtare e klubit . “Klubi ka informuar autoritetet përkatëse të sportit dhe shëndetit. Për më tepër, e gjithë skuadra do t’i nënshtrohet testimit të mëtejshëm PCR të martën në mëngjes me kohën lokale në përputhje me protokollin e La Liga.

“Si rezultat, seanca trajnuese e planifikuar për nesër (e martë) në 10:00 (11:00 am CET) është shtyrë. Koha e re për trajnim dhe konferenca pasuese për shtyp përpara Klubi Atletik v FC Barcelona do të shpallet nesër “.

Barcelona po kërkon të ndërtojë fitoren e tyre Huesca në fundjavë, i cili erdhi me mirësjellje të një goli nga mesfushori Frenkie de Jong.

Skuadra e Ronald Koeman është në një rrjedhë prej gjashtë ndeshjeve në rrotullim pa humbje në La Liga, por dy prej tyre kanë qenë barazime në shtëpi kundër Valencia dhe Eibar.

Barça kryeson në lojën e tyre në Bilbao u ul në vendin e pestë në La Liga, 10 pikë larg Atletico Madrid duke luajtur një lojë më shumë sesa kryesuesit e tryezave.

Koeman ka të ngjarë të jetë në gjendje të mirëpresë Samuel Umtiti përsëri, pasi ai mori pjesë në seancën e rikuperimit të së hënës pas fitores ndaj Huesca.

Franca mbrojtësi ndërkombëtar humbi fitoren ndaj Huesca dhe ishte një zëvendësues i papërdorur kundër Eibar për shkak të një ankese në stomak, por pritet të paraqitet në partinë udhëtuese në Bilbao.

Një lojtar që nuk do të udhëtojë është Ansu Fati, i cili po shërohet pas një procedure në gju.

Klubi lëshoi ​​një azhurnim mbi statusin e tij të hënën, duke thënë se ai kishte pësuar një ” trajtimi biologjik rigjenerues”Dhe se ai mbetet në kurs për të qenë i aftë në pranverë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu