Mesfushori 18-vjeçar u dëmtua gjatë fitores 2-0 ndaj Sevilla në La Liga në fundjavë

Barcelona ka dhënë një azhurnim mbi goditjen e lëndimit të Pedri pasi ai ishte filmuar duke arritur në hotelin e klubit me paterica.

Mesfushori adoleshent ka qenë në formë të shkëlqyer javët e fundit, por u largua me një dëmtim në këmbën e majtë gjatë fitores 2-0 ndaj Sevilla në La Liga të Shtunën.

Ai arriti në hotelin e klubit më vonë gjatë ditës me paterica dhe nuk vuri ndonjë peshë në këmbën e tij të majtë ndërsa u largua nga autobusi dhe hyri në hollin.

Çfarë u tha?

Barca tani ka zbuluar shkallën e plotë të dëmtimit të Pedri, me një deklaratë në faqen e tyre zyrtare duke lexuar: “Vlerësimi mjekësor dhe testet e kryera këtë mëngjes kanë treguar se lojtari i ekipit të parë Pedri ka një shtrirje të muskujve në shputën e këmbës së majtë.

“Evolucioni i tij do të shënojë disponueshmërinë.”

Lojërat e ardhshme të Barcelonës

Barcelona përballet përsëri me Sevilla të Mërkurën në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së tyre në Copa Del Rey. Skuadra e Ronald Koeman ndjek 2-0 nga ndeshja e parë.

Katalanasit e kanë tërhequr veten përsëri në garën për titull të Ligës dhe tani ndjekin liderët Atletico Madrid me dy pikë – megjithëse kanë luajtur dy ndeshje më shumë.

La Liga do të duket të jetë shansi më i mirë i Barcës për të siguruar sende argjendi këtë sezon pasi ata ndjekin Paris Saint-Germain 4-1 pas ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e 16-të të fundit. Ndeshja e dytë në kryeqytetin francez është në 10 Mars, që do të thotë se Pedri do të kishte pak më shumë se një javë për të larguar problemin nëse do të përballet me skuadrën e Mauricio Pochettino.

Si dhe ndeshjet e Copa Del Rey dhe Champions League, Barca përballet me Osasuna, Huesca dhe Real Sociedad në La Liga në Mars.

Leximi më tej

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu