Barcelona janë të qartë se ata duhet të forcohen në pozicionin Nr.9, por ka pak mendime të ndryshme brenda klubit për atë që ata duhet të nënshkruajnë.

Ronald Koeman është e qartë se ai dëshiron të nënshkruajë Lion përpara Memfis Depaj, i cili do të bëhet një agjent i lirë më 30 qershor, ndërsa Joan Laporta dëshiron të bëjë një përplasje duke zbritur Borussia Dortmund sulmues Erling Haaland.

Dhe atëherë nuk është Manchester Cityshënues i rekordeve në të gjitha kohërat Sergio Aguero, i cili gjithashtu do të bëhet një agjent i lirë dhe dihet se është mik i ngushtë me të Lionel Messi, një tjetër lojtar në muajt e fundit të kontratës së tij.

Shtë e qartë që të tre nuk mund të arrijnë në Camp Nou, kështu që shpresa është që, megjithë borxhin e tyre prej më shumë se një miliard euro, dy do të arrijnë, me shpresën se kjo do të jetë Memfisi dhe Haaland.

Në rastin e Memfisi, Koeman ka qenë duke u përpjekur ta sjellë atë te Barcelona për një vit. 27-vjeçari ka disa oferta të mëdha në tryezë, por synimi i tij është të bashkohet me klubin katalanas.

Koeman do të ishte gjithashtu e hapur për mbërritjen e Haaland, i cili është më shumë një Nr.9 i pastër. Problemi është se ai do të kushtonte në rajonin e 150 milion euro, ende Laporta është optimist I ri Barcelona presidenti ka nxjerrë në shitje një pjesë të mirë të dhomës së zhveshjes në mënyrë që të financojë një nënshkrim me emër të madh.

Duke pasur parasysh që Koeman dhe Laporta janë të dy në marrëveshje për arritjet e Memfisi dhe Haaland, që vë Aguero dhe madje Inter përpara Lautaro Martinez në disavantazh.

Si dhe sjelljen në dy sulmues, Barcelona janë vendosur gjithashtu të nënshkruajnë qendërmbrojtës Eric Garcia nga Manchester City kur kontrata e tij skadon këtë verë, dhe kjo është një histori e ngjashme me të Liverpool mesfushori Georginio Wijnaldum, megjithëse Garcialëvizja është më poshtë vijës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu