Ever qysh Joan Laporta fitoi Barcelonazgjedhjet presidenciale, Erling Haaland është lidhur me një lëvizje në Camp Nou.

Borussia Dortmund ylli është një nga pronat më të nxehta për momentin, dhe shumë njerëz në Barcelona duan ta shohin atë duke luajtur me të Lionel Messi sezonin tjetër

Sipas ESPN, megjithatë, Dortmund kanë vendosur një çmim prej 180 milion euro në Haalandkokën, duke e bërë atë të paarritshëm për Barcelona dhe shumica e klubeve të tjera këtë verë.

Përveç kësaj, klubi që dëshiron Haaland do të duhet të paguajë 20 milion euro për një grup agjentësh si komision.

20-vjeçari gjithashtu është lidhur me Real Madrid, Chelsea dhe Manchester United, ndër të tjera.

Thashethemet kishin sugjeruar që katalanasit po kërkonin të shesin në mënyrë që të lirojnë hapësirë ​​financiare për të nënshkruar Haaland.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu