Tai Holandë‘ndeshja e parë e Kampionatit Evropian të kësaj vere kishte shumë Barcelona tifozët që akordohen, por jo për tu mbajtur nën vëmendje Frenkie de Jongperformanca.

Në vend të kësaj, Azulgrana mbështetësit kishin vetëm sytë për Memfis Depaj, i cili bëri një natë të mirë për vendin e tij. Me Barcelona pritet të konfirmojë nënshkrimin e tij menjëherë, Memfisi u dha tifozëve të tij të ardhshëm arsye për t’u entuziazmuar.

Me më pak se dy minuta të luajtura, Memfisi ishte tashmë e gjallë dhe kërkonte të shkaktonte probleme për të Ukrainë. Ai u lidh mirë me Wout Weghorst dhe paraqiste një kërcënim nga e para.

Memfisi tregoi në një natë saktësisht pse Barcelona kanë qenë aq të etur për të tashmë një vit. Ronald Koeman e dëshiron atë dhe lojtari është i hapur për të luajtur përsëri nën ish-shefin e tij të kombëtares.

Me Holandë duke luajtur përsëri të enjten, Memfisi mund të jetë tashmë një Barcelona lojtar deri atëherë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu