Memfis Depaj ka pranuar se do të dëshironte të punonte me të Ronald Koeman përsëri, me agjentin e lirë që do të bëhet së shpejti në prag të bashkimit Barcelona.

Bisedimet ndërmjet Memfisi‘kamp dhe Barcelona kanë përfunduar dhe e vetmja gjë që mungon është Blaugrananjoftimi zyrtar i nënshkrimit.

“Të gjithë e dinë që unë kam qenë duke negociuar me të Barcelona për disa kohë,” Memfisi tha gjatë konferencës për shtyp të Hollandës në Euro 2020 të Mërkurën.

“Unë dua të luaj me të Ronald Koeman. Tani duhet të presim, por së shpejti do të ketë lajme “.

Barcelona shpresoj të njoftoj nënshkrimin e Memfisi në orët e ardhshme, me sulmuesin holandez që kishte shprehur dëshirën e tij për tu drejtuar në Camp Nou në disa raste.

Në fakt, duke pasur parasysh interesin nga disa nga klubet e tjera të mëdha të Evropës dhe në prag të Barcelona duke mos arritur në tokë Georginio Wijnaldum, Koeman ka qenë në kontakt me Memfisi dhe e ka ndihmuar atë të marrë vendimin e tij.

Memfisi do të bëhet Barcelonanënshkrimi i katërt i verës pas Sergio Aguero, Eric Garcia dhe Emerson Royal, dhe ai zyrtarisht do të jetë një Blaugrana lojtar një herë kontratën e tij në Lion skadon më 30 qershor.

Barcelona president Joan Laporta shpreson të bëjë edhe më shumë shtesa në sulm, pas ardhjeve të Aguero dhe Memfisi, por së pari klubi duhet të bëjë disa shitje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu