Joan Laportambërritja si Barcelona presidenti ka parë disa emra kryesorë të lidhur me lëvizjet në klub këtë verë dhe një nga ata, Georginio Wijnaldum, thuhet se tashmë ka një marrëveshje të vendosur.

Liverpool mesfushori është jashtë kontratës këtë verë dhe ka vendosur të largohet nga klubi i Anfield.

Sipas Sunday Times, Wijnaldum ka një marrëveshje parakontraktuese me Barcelona të bashkohet si agjent i lirë.

30-vjeçari ka qenë në Ronald Koemanlista e dëshirave që prej shumë kohë para zgjedhjes së Laporta, por ndërsa ishte ende nën kontratë, klubi katalanas nuk kishte mundësi të bëjë një lëvizje për të.

Për shkak të vështirësive të vazhdueshme financiare është e domosdoshme që Barcelona do të duhet të bëjë lëvizje të mençura këtë verë dhe shikimi i agjentëve të lirë me emër të madh është një pjesë e madhe e kësaj.

Wijnaldum nuk është lojtari i vetëm i lidhur me një transferim falas te Barcelona këtë verë, me Eric Garcia gjithashtu u vendos të mbërrinte në Camp Nou.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu