Unef një gjë është e qartë këtë verë, është ajo Barcelona duan të heqin qafe Antoine Griezmann.

Dalja e tij është thelbësore ekonomikisht për klubin dhe ata e shohin largimin e tij si të nevojshëm për ta bërë skuadrën të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

Bisedimet mbi një marrëveshje shkëmbimi me Saul Niguez e Atletico Madrid kanë ndaluar, të paktën tani, sepse Barcelona nuk ishin të kënaqur me kushtet, por Griezmannlëvizja është akoma në letra.

Drejtuesit sportivë të klubit janë ende duke kërkuar mënyra për ta ndihmuar atë të vazhdojë përpara.

Griezmann është një nga fituesit më të mëdhenj në skuadër, i dyti pas Lionel Messi, dhe është një nga lojtarët më të vlefshëm në skuadër gjithashtu.

Me të në skuadër, ka më shumë të ngjarë që Barcelona do të dështojë t’i përmbahet LaLigakufiri i pagës dhe lëvizja e lojtarëve të tjerë mund të jetë më e vështirë.

Barcelona kanë ndalur bisedimet me Sauli, megjithëse nuk është një braktisje totale, pasi klubi dëshiron gjithashtu një kompensim ekonomik.

Franca, posaçërisht Paris Saint-Germain, dhe Anglia janë alternativat, me formën e tij sezonin e kaluar dhe në Euro 2020 duke e parë atë të tërheqë vëmendjen.

Burimet në Barcelona kanë mohuar thashethemet në L’Equipe se mund të ketë një shkëmbim me të Paulo Dybala.

Në çdo rast, vetë lojtari do të duhet të japë dritën jeshile për çdo lëvizje, dhe ai është nën kontratë deri në vitin 2024.

Duke luajtur 51 ndeshje dhe shënuar 19 gola sezonin e kaluar, GriezmannDalja është thjesht një dalje ekonomike.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu