Tkëtu janë vetëm katër raunde të mbetura në garën për titull 2020/21 LaLiga Santander, duke bërë ndeshja e kësaj të diele Barcelona – Atletico Madrid një i madh Me Real Madrid duke pritur në krahë, të dy Blaugrana dhe Colchoneros do ta dinë se humbja të Shtunën nuk është një opsion.

Atleti mbajnë një avantazh prej dy pikësh ndaj të dyve Barcelona dhe Real Madrid, kështu që do të kërcehej nga klubi katalanas me humbje dhe mund të kalohej gjithashtu nga Los Blancos të Dielën. Barcelona, ndërkohë, do të binte pesë pikë prapa udhëheqësve me një humbje në shtëpi, ndërsa një barazim është gjithashtu problematik pasi do të largohej Ronald Koemanskuadra pa barazuesin kokë më kokë kundër cilitdo nga rivalët e tyre të titullit.

Barcelona kanë bërë mirë që të rikuperohen mjaftueshëm për të arritur këtë pikë, me sistemin e tyre 3-5-2 që funksionon mirë. Për ndeshjen e kësaj fundjave, Koeman ka të gjithë përveç dyshes së dëmtuar afatgjatë të Philippe Coutinho dhe Ansu Fati në dispozicion Vetë Hollandezi, megjithatë, po përballet me një ndalim të linjës kontaktuese.

Diego Simeone gjithashtu ka të gjitha akuzat e tij me të, në gjendje të emërojë një skuadër të plotë për herë të parë në disa javë. Askush nuk lëndohet, askush nuk pezullohet dhe askush nuk e ka koronavirusin.

Luis Suarez së fundmi u kthye nga dëmtimi dhe shënoi dy gola jashtë loje Elçe fundjavën e kaluar, duke dështuar në kohën e duhur vrapimet e tij. Megjithatë, nuk do të ketë mungesë motivimi për uruguaianin në këtë ndeshje pasi ai përballet me ish-skuadrën e tij me një pikë për të provuar.

Duhet të jetë një garë emocionuese, një që do të zhvillohet në 16:15 CEST.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu