Tai LaLiga Santander përplaset midis Barcelona dhe Atletico Madrid të shtunën do të jetë i madh në garën për titull dhe dy lojtarë që do të shpresojnë të bëjnë diferencën janë Antoine Griezmann dhe Luis Suarez, të dy barazuan në 19 gola.

Griezmann dhe Suarez po përballen me situatën e pazakontë të ngjitjes kundër ish-ekipeve të tyre të Shtunën, me ironi është se ata të dy kanë shijuar ditët e tyre më të mira me ekipin tjetër, sesa atë që përfaqësojnë aktualisht.

Griezmann është shënuesi i pestë më i lartë në Atletico Madridhistoria, ndërsa Suarez ulet i treti në listën ekuivalente për Barcelona.

Me sa u tha, të dy lojtarët kanë shënuar 19 gola këtë sezon kampionati, dhe një gol nga secili prej të dyve të Shtunën ka potencialin të jetë vendimtar në garën për titull.

Interesante, të gjitha SuarezGolat kanë ardhur në LaLiga Santander këtë sezon, ndërsa francezët janë ndarë me 12 në LaLiga Santander, dy në Champions League, dy në Supercopa de Espana dhe tre në Copa del Rey.

GriezmannGrevat kanë hasur në 47 ndeshje, ndërsa Suarez ka shënuar 19 nga vetëm 34 paraqitje.

Megjithatë është francezi ai që vjen në këtë ndeshje në një formë pak më të mirë pasi ai ka shënuar në javët e fundit, ndërsa Suarez kishte qenë i dëmtuar dhe nuk ka bërë asnjë rrjet që nga kthimi.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu