Alfred Schreuder nuk e lëshoi ​​LaLiga Santander ndërsa diskutoi garën për titull në vijim Barcelonabarazimi pa gola me Atletico Madrid.

Katalanasit qëndrojnë dy pikë prapa Atletico në krye të tabelës, me vetëm tre ndeshje për të bërë para fundit të sezonit.

Ronald Koeman ishte duke shërbyer ndeshjen e dytë të ndalimit të tij të prekjes, duke e lënë ndihmësin e tij për të kryer detyra trajnuese dhe mediatike në Camp Nou.

“Ne e dimë që tani duhet të mbështetemi në rezultatet nga lojërat e tjera,” Schreuder tha pas ndeshjes.

“Ne do të shohim se çfarë Real Madrid bëj kundër Sevilla [on Sunday].

“Ne e dimë që nuk është në duart tona, por është ende e mundur të fitojmë LaLiga.

“Ne jemi atje – atje ku donim të ishim tre muaj më parë.

“Ne e dinim se do të ishte një lojë shumë e vështirë [against Atletico], pa dyshim.

“Ne patëm një shans të mirë me Leo [Messi] në pjesën e parë, një tjetër me [Ousmane] Dembele në të dytën.

“Ne kishim topin. Ne e dinim atë Atletico do të ishte shumë mbrojtëse.

“Po, ne kemi pasur disa probleme në pjesën e parë.

“Ne mund të kishim fituar sot. Kishim shanset për të fituar.”

Kishte shqetësim rreth Sergio Busquets, i cili u dërgua në spital për kontrolle pasi pësoi një dëmtim në kokë në pjesën e parë.

“Sapo kam folur me të dhe ai duket mirë, por duhet të presim dhe të shohim se çfarë thonë rezultatet e kontrolleve në spital,” Schreuder deklaroi.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu