Ronald Koeman pranoi se e tij Barcelona skuadrat nuk ishin në të mirën e tyre kur mundnin Real Valladolid 1-0 të hënën në mbrëmje, me mirësjellje të një të vonuari Ousmane Dembele grevë

Vizitorët u munduan nga mungesat dhe kaluan 10 minutat e fundit duke luajtur me një njeri më pak se katalanasit, por u desh një gol i vonë nga francezi për të marrë Koemanështë ana mbi vijë.

“Na ka munguar shumë në pjesën e parë,” Koeman tha më pas.

“Ne nuk i shtypëm shumë mirë. Unë pashë një të ngadaltë, të lodhur Barcelona që nga fillimi.

“Ne nuk e kontrolluam lojën. Kështu që ne ndryshuam sistemin dhe u përmirësuam në pjesën e dytë.

“Ishte një lojë e vështirë dhe ne ishim larg nivelit tonë. Real Valladolid bëri një punë të mirë në mbrojtje, por duhet të dini si të vuani dhe mendoj se e merituam të fitonim “.

Pavarësisht nga ndërlikimet, holandezi ishte i lumtur që pa skuadrën e tij të fitonte pa qenë në të mirën e tyre.

“Djemtë treguan se janë të aftë të fitojnë,” Koeman tha.

“Ju duhet të keni freski në ekip. Unë nuk e pashë atë dhe ndoshta kjo është për shkak të ndërkombëtarëve, por ne jemi të aftë të fitojmë.

“Disa herë ju jeni me fat, dhe në të tjerët jeni të pafat. Por mentaliteti i ekipit duhet të theksohet sepse ata nuk pushuan së kërkuari tre pikë.

“Ne patëm pak fat në fund të lojës. Por unë isha i qetë, isha më i shqetësuar në pjesën e parë sepse pashë një ekip shumë të ndryshëm në krahasim me lojërat e fundit. Ne u përmirësuam në pjesën e dytë dhe krijuam raste. Ata tregoi se ata mund të fitojnë pa luajtur mirë “.

Dembele më në fund po shijon një vrapim pa lëndime në Camp Nou dhe ai vazhdon të provojë rëndësinë e tij për ekipin.

“Ai është një lojtar i rëndësishëm,” Koeman tha për francezin.

“Ai e ka treguar atë me performancën dhe golin e tij dhe na i dha tre pikët.

“Ai ka pasur një sezon shumë të mirë, është përmirësuar shumë. Rregullsia ka qenë kryesore për të.”

Refuzimi për t’u tërhequr në një koment mbi vendimet e panumërta të diskutueshme të marra, duke përfshirë edhe atë që dërgoi Real Valladolid deri në 10 burra dhe një tjetër që çoi në golin e fitores, Koeman e ktheu vëmendjen e tij kundër Clasico të javës tjetër Real Madrid.

“Alwaysshtë gjithmonë një ndeshje e rëndësishme,” Koeman tha.

“Edhe më shumë tani, duke marrë parasysh situatën. Një rezultat i mirë do të ishte i rëndësishëm për garën për titull.”





Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu