Aktualizado

03/03/2021 –
19:49

Barcelona mikpritës Sevilla në Camp Nou të Mërkurën në mbrëmje në 21:00 CET në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së tyre në Copa del Rey.

Andaluzianët mbajnë një avantazh 2-0 nga ndeshja e parë ndërsa kërkojnë të arrijnë në finalen e tyre të parë në garë që nga viti 2018.

Ronald Koeman ka zgjedhur tre mbrojtës qendrorë brenda Oscar Mingueza Gerard Pique dhe Clement Lenglet, me Sergino Dest dhe Jordi Alba në krahët.

Sergio Busquets rreshtohet së bashku Frenkie de Jong në mesfushë, me Pedri bashkimi Ousmane Dembele dhe Lionel Messi në sulm.

Linjat zyrtare zyrtare

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Mingueza, Pique, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, Frenkie De Jong, Pedri; Dembele, Messi

Sevilla: Vaclik, Aleix Vidal, Kounde, Diego Carlos, Acuna, Fernando, Oliver, Jordan, Suso, En-Nesyri, Luuk De Jong.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu