Ronald Koeman ka shpallur listën e tij të skuadrës për të hënën në mbrëmje LaLiga Santander përplasje në Camp Nou kundër Real Valladolid.

Gerard Pique dhe Sergi Roberto kanë qenë duke u stërvitur me skuadrën ditët e fundit, por asnjëri nuk është në skuadër.

Holandezi e bëri të qartë në konferencën e tij për shtyp të Dielën se ai nuk do të ndërmerrte rreziqe të panevojshme me disa nga lojtarët e tij, dhe ai e ka përmbushur fjalën e tij.

Me El Clasico që vjen pas Valladolid, Koeman dëshiron që lojtarët e tij të rikuperohen të kthehen vetëm kur ata janë në gjendje të pikut dhe kështu dyshja do të dëshirojë të demonstrojë aftësinë e tyre në seancat e ardhshme.

Gjithashtu jo në skuadër është portieri Neto, i cili mori një goditje në stërvitje më 22 mars, ndërsa Ansu Fati dhe Philippe Coutinho mbeten të dëmtuar.

Lista e skuadrës së Barcelonës për Valladolid

Portierë: Marc Andre ter Stegen, Inaki Pena, Arnau Tenas

Mbrojtësit: Sergino Dest, Ronald Araujo, Clement Lenglet, Jordi Alba, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Oscar Mingueza

Mesfushorët: Sergio Busquets, Miralem Pjanic, Riqui Puig, Matheus, Frenkie de Jong, Pedri, Konrad de la Fuente, Ilaix Moriba

Përpara: Martin Braithwaite, Antoine Griezmann, Leo Messi, Ousmane Dembele, Francisco Trincao

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu