Bayer Leverkusen ka kontaktuar Manchester United gjatë një marrëveshje janari për mbrojtësin Brandon Williams, sipas raporteve në Gjermani.

Williams gëzoi një fushatë përparimi sezonin e kaluar, duke bërë 36 paraqitje në të gjitha garat. Ai kryesisht operoi si një mbrojtës i majtë, megjithëse është po aq komod në të djathtë, por e ka parë veprimin e ekipit të parë më të vështirë për të arritur gjatë 2020/21, duke shfaqur për vetëm 246 minuta në të gjitha garat këtë sezon.

Cole Palmer, Brandon Williams
Shumica e minutave të Williams kanë ardhur për Under 23s të United | Charlotte Tattersall / Getty Images

Leverkusen është në kërkim të një zëvendësimi për Santiago Arias, i cili pësoi një dëmtim sezoni në tetor. Kolumbiani u bashkua me Die Werkself si huazim gjatë verës dhe arriti vetëm një paraqitje para se të pësonte një dëmtim të këmbës dhe ligamentit të kyçit të këmbës ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare.

Sipas Sky Sports, Bayer ka caktuar Williams si një zëvendësues të mundshëm dhe janë të interesuar ta marrin atë në Gjermani mbi një bazë të përhershme. Sidoqoftë, United është i gatshëm të sanksionojë vetëm një lëvizje huazimi.

Leverkusen ka shijuar një fillim jashtëzakonisht mbresëlënës të sezonit dhe aktualisht është i dyti në këtë sezon Bundesliga, vetëm dy pikë larg udhëheqësve Bajerni i Mynihut. Pavarësisht se humbi hajmali Kai Havertz për të Chelsea në verë, skuadra e Peter Bosz duket e vendosur mirë për t’u rikthyer në fushatën tjetër të Ligës së Kampionëve, por janë të vetëdijshëm se u duhej thellësi e shtuar në skuadrën e tyre.

Nëse ata vazhdojnë të ndjekin Williams, ata do të përballen me konkurrencën për nënshkrimin e tij nga Southampton ndër të tjerët. Shenjtorët ishin të etur ta rekrutonin atë në verë, vetëm për menaxherin e United Ole Gunnar Solskjaer për të bllokuar një dalje nga Old Trafford.

Tani, me minuta të vështira për të kaluar, Ralph Hasenhuttl ka ringjalli interesin e tij dhe Southampton shpresojnë ta huazojnë atë në janar. për ta sjellë atë në huazim gjatë afatit kalimtar të janarit.

United ka të ngjarë të kryejë disa biznese të tyre muajin tjetër. I ri amerikan Travian Sousa është një objektiv por një qasje për qendërmbrojtësin e Villarreal Pau Torres ka të ngjarë të ruhet deri në verë. Mesfushori i ri ekuadorian Moises Caicedo është një emër tjetër që ka qenë të lidhura fort, ndërsa Amad Diallo është tashmë në rrugën e tij nga Atalanta.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu