Bayern Munich do të veshë një këmishë mahnitëse të bashkë-projektuar nga Pharrell Williams në lidhjen e tyre DFB-Pokal kundër Holstein Kiel, për të përkujtuar fundin e fushatës së tyre të racës njerëzore.

Nisma përkrah larminë në sport dhe shoqëri me 100,000 € shitje në vlerë nga fanella speciale që i dhurohen bamirësisë SOS Fshatrat e Fëmijëve. Fushata u drejtua bashkërisht nga adidas dhe kompania e jetesës së Pharrell Humanrace, megjithatë, Bayern nuk ishte ekipi i vetëm që morri një fanellë të re mbresëlënëse.

Williams gjithashtu ndihmoi këmisha të dizajnuara për Arsenal, Juventus, Manchester United dhe Real Madrid, të gjitha ishin frymëzuar nga një moment i lavdishëm në të kaluarën e klubit.

Përpjekja e Bayern është një pamje moderne në shiritin që ata vishnin midis 1991 dhe 1993, i cili tërhoqi vëmendjen e bashkëkohësve me shtypjen e saj të guximshme, me tre shirita nëpër supe dhe pantallona të shkurtra. Williams dhe dizajnerët e Humanrace rikrijuan këtë pamje me dorë duke përdorur bojë të trashë akrilike, dhe rezultati është mahnitës.

Duke reflektuar në përfundimin e fushatës së racës njerëzore, presidenti i Bayern Herbert Hainer tha: “Vlerat shoqërore të tilla si larmia dhe toleranca janë blloqe themelore të ADN-së së FC Bayern. Me rreth 300,000 anëtarë, ne jemi klubi më i madh sportiv në botë, dhe si ‘Familja më e Mirë e Sporteve në Botë’ ne duam ta mbajmë lart këtë përgjegjësi.

“Sporti lidh njerëzit rreth globit. FC Bayern dëshiron të luajë një pjesë në këtë.”

Pharrell modelon këmishën që ai ndihmoi në modelimin
Pharrell modelon këmishën që ai ndihmoi në modelimin | Adidas

CEO Karl-Heinz Rummenigge shtoi: “Ne jemi shumë të kënaqur me fushatën tonë” Gara Njerëzore “. FC Bayern ishte edhe një herë në gjendje të japë një shembull për diversitetin dhe tolerancën.

“Ne jemi gjithashtu shumë të kënaqur që 100,000 € u mblodhën për organizatën SOS Fshatrat e Fëmijëve në të gjithë botën. Ne gjithashtu do të dëshironim të falënderonim tifozët tanë këtu të cilët, duke blerë këtë fanellë shumë të veçantë, kanë treguar se ndajnë vlerat me të cilat jeton FC Bayern. Ne të gjithë veshim të njëjtën fanellë ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu