Bayern Munchen u është thënë të marrë në konsideratë dorëheqjen Thiago Alcantara nga Liverpool vetëm pesë muaj pasi shiti reprezentuesin spanjoll.

Pas mbi shtatë vjetësh në Gjermani, Thiago u bashkua me Reds shtatorin e kaluar. Ai ishte blerja e tyre kryesore për fushatën aktuale dhe shihej si një deklaratë e nënshkruar nga kampionët në mbrojtje.

Por pasi bëri një debutim mbresëlënës në fitoren në Chelsea, që prej asaj kohe ka qenë larg lundrimit të thjeshtë.

Një test pozitiv i koronavirusit dhe një lëndimi u mor në derbin e Merseyside të tetorit do të thoshte se ai bëri vetëm tre paraqitje përpara fundit të vitit kalendarik.

Ai ka luajtur 10 ndeshje deri më tani në 2021, por vendi i tij në skuadrën e Liverpool ka qenë në pikëpyetje. Kthimi i tij në gjendje fizike përkoi me rënien e formës së Reds që i ka parë ata të bien nga gara e titullit.

Si rezultat, disa kanë dyshime nëse ai i përshtatet Jurgen Klopp stil Ai është ende për të shënuar ose asistuar, dhe ka luftuar për të bërë me të vërtetë gjurmët e tij ende.

Thiago ‘humbi’ në Mynih

Me këtë në mendje, legjenda e Bayern Lothar Matthaus ka sugjeruar që gjigandët e Bundesligës duhet të përpiqen ta marrin përsëri në Allianz Arena.

Ai gëzoi një magji të suksesshme me bavarezët, duke fituar 17 trofe. Dhe megjithëse nuk kanë luftuar pa të, Matthaus pretendon se ndihet mungesa e tij.

Thiago Alcantara Liverpool TEAMtalk

Duke folur për Sky Deutschland (përmes Liverpool Echo), ai tha: “Po në lidhje me Bayern që ta sjellë Thiago përsëri në Mynih? Ai nuk po shkon në Liverpool dhe në Mynih i mungon Hansi Flick dhe tifozët.

“Kushdo që i thotë lamtumirë Karl-Heinz Rummenigge kaq emocionalisht, dera sigurisht nuk është mbyllur kurrë plotësisht”.

Bayern bëri të ditur se ata nuk donin ta humbnin Thiago, i cili vlerësohej shumë nga klubi. CEO i tyre Rummenigge madje e përshkroi largimin e tij emocional si një “humbje të madhe”.

Ka të ngjarë që, mbajtësit e Ligës së Kampionëve të interesohen nëse ai bëhet i disponueshëm. Edhe pse, nuk ka pasur asnjë sugjerim që Liverpool po kërkon ta transferojë atë.

LEXO MË SHUMË: Ish-shefi i Arsenalit, Arsene Wenger ka shpjeguar problemin që Thiago i ofron Jurgen Klopp.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu