Liverpool ka konfirmuar nënshkrimin e mbrojtësit të Preston Ben Ben Davies në një kontratë afatgjatë, për një tarifë në rajonin e 2 milion.

Lajmi për interesin e Reds shpërtheu të Dielën dhe ata shpejt ranë dakord për një shumë me veshjen e Championship, duke shtuar Sepp van den Berg si një të larguar nga huazimi për të ëmbëlsuar marrëveshjen.

Liverpool tani kanë konfirmuar marrëveshjen, me Davies duke marrë fanellën me numrin 28.

Davies i tha faqes në internet të klubit pas bashkimit: “Unë jam padyshim i kënaqur që jam këtu.

“Shtë një mundësi e madhe. Padyshim që erdhi si një surprizë kur erdhi për herë të parë, por sapo të filloni të merrni kokën rreth tij, mundësia që është para meje është e pabesueshme. Do të isha budallallëk të mos e shfrytëzoja maksimalisht dhe të mësoja nga lojtarët [at the club].

“Unë kurrë nuk kam qenë në të vërtetë në Anfield dhe nuk kam pasur ende një vështrim rreth e rrotull. Kam parë një vështrim të shpejtë dhe pashë katranin dhe duket si qilim, të cilin padyshim që do ta prisni.

“Unë në të vërtetë nuk kam dalë ende nga tuneli, prandaj e pres me padurim. Vetëm të jesh në këtë lloj atmosfere është e shkëlqyer. ”

Nënshkrimi i Davies mund të mos jetë biznesi i vetëm i Liverpoolit në ditën e caktuar. Ata janë lidhur me një numër mbrojtësish të tjerë qendrorë dhe Ozan Kabak pritet të sillet në huazim nga Schalke.

Ozan Kabak
Ozan Kabak pritet të ndjekë … | Pishinë / Getty Images

Duje Caleta-Car e Marsejës kishte qenë reklamohet si një opsion i mundshëm, megjithëse përpjekjet e skuadrës së Ligue 1 për të gjetur një zëvendësim e kanë bërë një marrëveshje të mundshme të ndërlikuar.

Premier League Luftimet e kampionëve në mbrojtjen qendrore janë dokumentuar mirë këtë sezon.

Virgil van Dijk pësoi një dëmtim ACL në gjurin e tij të djathtë në tetor dhe pritet të humbasë pjesën më të madhe të sezonit, ndërsa Joe Gomez dhe Joel Matip po vuajnë gjithashtu për çështje afatgjata. Fabinho ka vuajtur me goditje gjatë gjithë fushatës, dhe së fundmi Jordan Henderson është dashur të plotësojë në pjesën e prapme së bashku me Nat Phillips.

Për më shumë nga Jude Summerfield, ndiqeni atë Cicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu