Bright Enobakhare është kundër mbrojtjes më të keqe të kampionatit …

Bengali LindorSezoni filloi një katastrofë me një seri pa fitore të shtatë ndeshjeve. Kerala Blasters pati një fillim pa fitore që zgjati gjashtë ndeshje. Këto dy skuadra nuk mund të ndaheshin kur u takuan për herë të parë në fillim të këtij sezoni. Dhe të Dielën, të dy do të jenë përsëri në të.

Goli i Bakary Kone në minutën e 13-të u dha Red and Golds një epërsi të hershme në ndeshjen e tyre të parë kundër Blasters. Por një periudhë presioni në fund të lojës ndihmoi ekipin e atëhershëm ‘vendas “të barazonte në kohën e shtuar përmes një goditje me kokë të Jeakson Singh. Në fund të asaj loje, Blasters ishin ekipi më i lumtur.

Por të dyja këto skuadra po shkojnë në ndeshjen e tyre të ardhshme me një mendim tjetër. Po, të dy ekipet janë ende larg pozicionit të tyre të dëshiruar në tryezë, por ata kanë përmirësuar paraqitjet e tyre në ndeshjet e fundit.

Blasters e përfunduan garën e tyre pa fitore me një fitore 2-0 kundër Hyderabad por e vazhduan atë me humbje prapa për ballë. Pasi u bënë shef nëpër fushë nga Qyteti Mumbai dhe Odisha, ata dhanë një paraqitje inkurajuese dhe një fitore kundër Jamshedpur që i ka vendosur tifozët për një ndeshje emocionuese kundër debutuesve të ISL Bengal Lindor.

Nga ana tjetër, Bengali Lindor është i pamposhtur në tre ndeshjet e tyre të fundit, gjë që është një punë mjaft e madhe për një skuadër që kishte filluar një fillim të dobët. Ata morën fitoren e tyre të parë të sezonit kundër Odisha, dhe pastaj u mbajtën FC Goa në një barazim me 10 burra në fushë dhe mundi Bengaluru në ndeshjen e tyre të fundit.

Jamshedpur Kerala Blasters ISL

Kibu Vicuna ishte munduar të zbulonte lojtarët e tij më të mirë XI në fillim të sezonit, por tani është më afër se kurrë me atë që mund të konsiderohet si formacioni më efektiv për stilin e tij të lojës.

Jordan Murray, i cili zgjodhi një stol në ndeshjen e tyre të fundit, është dukur më i aftë se Gary Hooper i cili ka qenë duke luftuar në të tretën e fundit. Vicuna gjithashtu ka provuar një sistem që akomodon të dy sulmuesit dhe që mund të jetë plani për t’u ndjekur për të Verdhët.

Roli i Sahal ende nuk është i përcaktuar mirë, por ai mbetet një kërcënim nga krahu i majtë dhe inkurajohet të bëjë vrapime brenda. Interpretuesi i shquar për Ushtrinë e Verdhë, megjithatë, ka qenë sulmuesi argjentinas Facundo Pereyra, i cili është vendosur mirë në rolin e tij në ekip. Ai ka dy asistime për emrin e tij deri më tani.

Jeakson Singh, Kerala Blasters vs Bengali Lindor

Nënshkrimi 22-vjeçar i Bengalit Lindor, Janar, Bright Enobakhare, i ka shtuar një dimension të ri të frikshëm sulmit të Robbie Fowler, i cili ishte i prerë para se ai të mbërrinte.

Kundër Goa, ai shënoi një gol solo i cili është padyshim një nga golat më të mirë në ISL dhe do të jetë një kërcënim masiv kundër mbrojtjes së Blasters. Nigeriani do të lëpijë buzët në perspektivën e përballjes me mbrojtjen më të keqe të kampionatit, e cila u lejua të shënojë 19 gola tashmë.

Kibu Vicuna dhe Robbie Fowler, nga jashtë, duken si dy menaxherë që ishin nën presion të madh, por i kanë kthyer gjërat. Por që të dy duhet të vazhdojnë të fitojnë dhe një barazim kur përballen me njëri-tjetrin është e padobishme për të dy ekipet duke pasur parasysh vendet e playoffit.

Të luash për një barazim nuk i ndihmon vërtet të dy ekipet. A do të shkojnë skuadrat të gjitha për një fitore apo do ta konsiderojnë atë shumë të rrezikshme?Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu