Rafael Benitez do të “donte” të ishte menaxher në Liverpool edhe një herë sipas ekspertit të shquar spanjoll Guillem Balague pasi ai përshkroi shanset e tij për një kthim menaxherial në Premier League.

Benitez aktualisht është pa punë pas duke lënë postin e tij në anën kineze Dalian Pro në janar.

Papunësia e tij e përkohshme nuk pritet të zgjasë shumë, megjithatë, me një kthim në Angli të reklamuar shpesh.

Spanjolli ka kaluar pothuajse po aq vjet duke menaxhuar në Angli si në vendin e tij të lindjes.

Magjitë e tij me Liverpool dhe Newcastle në veçanti u tregua popullor në mesin e bazave të tifozëve të secilit klub përkatës.

Të dy palët janë aktualisht në mes të një fushate dërrmuese, duke çuar në spekulime mbi të ardhmen e menaxherëve të tyre.

Steve Bruce ka luftuar për ta kthyer Newcastle në një forcë të fuqishme në një të tretën e fundit. Si të tillë, ata aktualisht qëndrojnë në një vend jashtë zonës së rënies, vetëm tre pikë larg rënies.

Kur flisni në një të fundit Përgjigjet dhe përgjigjet në YouTube (përmes Express), Ekspert spanjoll Balague iu përgjigj një pyetje mbi një të mundshme Benitez kthehu në Tyneside.

Ai tha: “A ka ndonjë projekt me Mike Ashley, a ka ndonjë plan? A ka ndonjë qëllim për të shpenzuar para në akademi, objektet dhe skuadrën? “

“Nëse përgjigjja është jo, atëherë ju keni marrë përgjigjen për Rafën nëse ai është afruar ndonjëherë përsëri. Por ai nuk e ka bërë dhe është një jo.

“Amazingshtë e mahnitshme të mendosh se dikush i kalibrit të tij nuk ka një ekip por ndodh. Ai do të duhet të presë momentin e tij “.

Rafa ka “biznes të papërfunduar” në Liverpool

Jurgen Klopp Liverpool

Kur tema e një kthimi në Liverpool u ngrit në mes të luftimeve befasuese të Jurgen Klopp, Balague shtoi: “Ekziston një ndjenjë e biznesit të papërfunduar me Rafa dhe Liverpool, unë gjithmonë e kam thënë atë.

“Rafa do të dëshironte të ishte menaxheri i Liverpoolit në një moment. Ndoshta në një kohë krize, krize të duhur, jo çfarë po ndodh tani.

“Ndoshta në një kohë kur ka nevojë për një personalitet të fortë për të qëndruar në anije. Por tani për tani në mënyrën se si po sillen pronarët dhe Klopp dhe gjithçka, ajo situatë nuk ekziston.

“Si mund të mendojmë që Klopp ka arritur fundin e një epoke? Shikoni pamjen më të madhe, si mund ta sugjerojë dikush atë?

“Shtë për të qeshur. Stshtë budallallëk dhe absurd të flasësh për një të ardhme pa Klopp. ”

LEXO MË SHUMË: Klopp kontakton me objektivin e Liverpool në përpjekje për të mposhtur dyshen e Bundesliga

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu