Menaxheri i Leeds, Marcelo Bielsa dha një verdikt shqetësues për gjendjen shpirtërore të Diego Llorente dhe nuk bëri asnjë grusht kur diskutoi mbi dobësinë mbrojtëse të Leeds.

Leeds vendosën serinë e tyre të fundit të ftohtë pas tyre pasi siguruan një fitore 2-1 ndaj Newcastle në St. James ‘Park.

Nënshkrimet e verës Rodrigo dhe Raphinha u kombinuan për herë të parë, ndërsa Jack Harrison shënoi atë që në fund të fundit do të ishte fituesi i lojës pasi Miguel Almiron kishte barazuar.

Duke folur në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes (përmes LeedsLive), Bielsa tha: “Ata hynë në lojë në momente të vështira.

“Pas golit të Harrison, ne humbëm topin. Ne arritëm ta rikuperonim topin vetëm në pesë minutat e fundit.

“Roberts dhe Klich u detyruan të mbrojnë më shumë sesa mund të sulmonin. Ajo që ata sjellin është më krijuese sesa mbrojtëse.

“Gjysmë ore ata luajtën, 20 minuta ishin shumë mbrojtje.”

Kur u pyet nëse Leeds ishte përmirësuar në mbrojtjen e seteve, Bielsa u përgjigj: “Ju e dini që nuk kishte ndonjë përmirësim në këtë drejtim. Për shkak se ata nuk shënojnë nuk do të thotë që ne po i mbrojmë më mirë. ”

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Rekrutuesi i verës shkëlqen ndërsa Leeds kryeson Newcastle në aferat pulsuese

“Abdesi në këtë temë. Do të ketë një zgjidhje për këtë problem kur nuk pranojmë raste nga këndi. E vështirë për mua të them saktësisht atë që mendoj.

“Megjithëse i mbrojtëm më mirë disa sete, duhet të kishim bërë më mirë me të tjerët. Në pjesën e parë ku ata kishin disa raste nga goditjet, ata ishin gjithmonë nën presion, kështu që ne mund t’i detyronim të humbnin. Në pjesën e dytë kishte shanse në kutinë tonë. ”

Diego Llorente zgjati vetëm nëntë minuta pasi pësoi një dëmtim në kërcell pas kthimit.

Llorente.Leeds_.TEAMtalk

“Ai ka një problem të ngjashëm me atë si më parë,” tha Bielsa i qendrës së tij. “Ashtë një problem për të, për ne, të gjithë ne. Në këtë moment, gjendja shpirtërore e Diegos më shqetëson për shkak të plagëve të vazhdueshme. “

Në pasojat e pas ndeshjes, Fabian Schar raportohet të ketë pretenduar se Rodrigo e pështyu gjatë garës.

Kur u pyet nëse e dinte situatën, Bielsa përfundoi: “Jo, nuk di asgjë për këtë”.

Ne treguam ‘zjarr’ të madh – Harrison

Harrison.Leeds_.TEAMtalk

Matruesi i Leeds, Harrison, gjithashtu foli për shtypin, duke thënë BT Sport: “Ne e dinim se do të ishte një sfidë. Ne do të ishim përgatitur gjatë gjithë javës për këtë dhe duhej të dilnim të fortë, gjë që bëmë.

“Menaxheri flet për të pasur personalitet dhe karakter dhe ne u futëm në këtë lojë me shumë zjarr.

“Newcastle mund t’ju japë probleme përpara, por ne bëmë mirë që të largohemi nga të tre pikët.

“Ne do të mbajmë kokën ulur dhe do të vazhdojmë të punojmë shumë lojë pas loje.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu