Marcelo Bielsa u la në skuadër për të përfunduar të dobëtin e Leeds pasi ekipi i tij pësoi një humbje 2-0 në shpresën e Champions League West Ham të hënën në mbrëmje.

Jesse Lingard ndezi West Ham në jetë kur vrapimi i tij në zonën e penalltisë nxori një faull nga Luke Ayling. Lingard shndërroi topin në kërcim pasi goditja e tij në vend u shpëtua nga Illan Meslier.

Leeds kishte gjetur rrjetën dy herë në një magji të hapur, por përfundimi i Tyler Roberts u përjashtua për një offside margjinale kundër Helder Costa, dhe Raphinha vrapoi topin jashtë loje para se të kalonte në Patrick Bamford.

Por vizitorët ishin me dy gola më pak para pjesës së parë, kur Craig Dawson i pashënuar drejtoi në këndin e Aaron Cresswell.

Leeds vazhdoi të shpërdoronte shanset në periudhën e dytë, me Patrick Bamford fajtorin kryesor, pasi çekiçët përfunduan me tre pikë të vlefshme.

Duke folur pas ndeshjes, Bielsa i tha Sky Sports: “Në 15 minutat fillestare ishim shumë të mirë. Në 30 minutat e fundit të pjesës së parë ne u mbrojtëm dobët. Në pjesën e dytë u mbrojtëm mirë dhe sulmuam mirë.

“Ne kemi luajtur më mirë në pjesën e dytë sesa ata në pjesën e parë. Dallimet në gjysmën e parë ishin më të vogla se në gjysmën e dytë.

“Ne krijuam 10 mundësi në gol pa marrë parasysh golat e pa lejuar. Ata ishin të mjaftueshëm për të merituar një rezultat tjetër.

“Unë nuk e injoroj në ato 30 minuta që krijuan rrezik që ishte i rëndësishëm. Në orën që ishim pala mbizotëruese ishim superiorë sesa West Ham ishin në 30 ”.

RAPORTI: Bamford i mungon dy ulëseve ndërsa West Hamak thith Leeds të kota

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu