Sam Allardyce mendon se Robert Snodgrass mund të ketë një ndikim të ngjashëm në West Brom me atë që një figurë legjendare kishte për të në Bolton gati 17 vjet më parë.

Snodgrass, 33 vjeç, pritet të përfundojë një transferim falas nga West Ham të Premten. Anësori skocez iu nënshtrua një kontrolli mjekësor të enjten dhe ka rënë dakord për një marrëveshje 18-mujore në The Hawthorns.

Ish-njeriu i Leeds dhe Hull do të bëhet nënshkrimi i parë i Allardyce që nga zëvendësimi i Slaven Bilic muajin e kaluar.

Snodgrass do të bashkohet me një klub thellë në një betejë për rënien. Sidoqoftë, Allardyce tha se ai kishte përvojë dhe cilësi udhëheqëse të cilat mund të jenë jetike për West Brom në muajt e ardhshëm.

“Shpresoj të jetë si ai Shpejtësia e Gary për mua në Bolton, ”tha Allardyce, i cili nënshkroi 34-vjeçarin e atëhershëm Speed ​​nga Newcastle në 2004.

“Ai mund të vazhdojë por në mendjen e tij ai ende mendon se është 20 vjeç. Snodgrass vrapon gjithë ditën, ai ka një cilësi të shkëlqyeshme dhe një përvojë të madhe. Ai nuk dorëzohet kurrë.

“Shpresojmë se kjo do të fshijë disa nga këta lojtarë që do ta shikojnë dhe do të thonë,” Fjala ime “. Ngritja e shpirtit dhe ngritja e standardeve është shumë e rëndësishme në një klub profesionist futbolli. Evenshtë edhe më e rëndësishme në një klub të Premier League. ”

Allardyce shpreson që Snodgrass të jetë vetëm fillimi i biznesit të janarit të West Brom. Ai shpreson që një sulmues të jetë i afërt me derën me Karlan Grant të përballet me gjashtë javë jashtë me një kockë të thyer në këmbë.

Por shefi i Baggies tha raportet që lidhnin klubin me Andy Carroll të Newcastle ishin shumë të mëdha. Në të vërtetë, ai mendon se një nënshkrim duket se ka më shumë gjasa të vijë nga jashtë.

“Unë jam duke kërkuar një njeri para, por nuk besoj se Andi është në dispozicion për momentin,” tha ai.

“Steve (Bruce) si të gjithë kanë nevojë për të gjitha opsionet e tij në këtë kohë veçanërisht të vështirë.

“Unë nuk jam duke kërkuar në Andy. Po shikoj një njeri të përparmë dhe shpresoj se do të vijë nga dera sa më shpejt që të jetë e mundur. Por kjo do të ishte nga jashtë sesa nga ky vend. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Allardyce siguron azhurnimin e Covid-19

Dy lojtarë të West Brom testuan pozitivisht për koronavirus të Dielën dhe hynë në vet-izolim.

Pasi terreni u mbyll për një pastrim të thellë, provat e mëtejshme të mërkurën të gjithë u kthyen negativisht.

Sidoqoftë, virusi vazhdon të shkaktojë shtyrje dhe përçarje. Villa janë klubi i fundit që pësoi një shpërthim. Allardyce thotë se raportet e mëparshme ai donte një “ndërprerës qarku” në listën e ndeshjeve ishin “keqkuptuar”.

“Unë thashë që nëse shkenca do të ishte e drejtë, atëherë do të ishte një gjë e mirë. Pastaj u portretizova në të gjithë gazetat duke thënë se duhet. Nuk ishte kështu, ” Alardica tha.

“Unë padyshim, dhe ne të gjithë jemi të shqetësuar për përhapjen e këtij virusi dhe për sigurinë e të gjithëve.

“Ne jemi përsëri në testime dy herë në javë, duke përdorur maska ​​dhe pastrues. Ne flasim me lojtarët për t’u siguruar që të gjitha protokollet janë ndjekur.

“Ne patëm një grusht këtë javë, por jemi rehat me vendin ku jemi për momentin. Ne po presim me padurim të luajmë në FA Cup në Blackpool. ”

Allardyce gati për FA Cup

Sam Allardyce

Lidhja e kupës së së shtunës do ta kthejë Allardyce në një nga klubet e tij të para në menaxhim. Ai thotë se kjo do të ishte “e ëmbël” duke pasur parasysh mënyrën e largimit të tij të papritur nga Bloomfield Road në 1996.

Allardyce bën megjithëse planifikon të bëjë ndryshime gjithëpërfshirëse në anën e tij.

Sidoqoftë, ai ka sfiduar ata që vijnë për të provuar se janë mjaft të mirë për të ndihmuar luftën e rënies së West Brom.

“Impossibleshtë e pamundur të luash një anë me forcë të plotë për shkak të lodhjes,” tha ai. “Ka qenë lojë pas ndeshje dhe kjo është java e parë ku ne mund të marrim anëtarë të tjerë të skuadrës në ekip – lojtarë me përvojë që kanë luajtur në të gjithë botën.

“Ata kanë një mundësi të më tregojnë se janë mjaftueshëm të mirë. Ata mund të thonë, ‘Ja ku jemi, gafer, na zgjidh’.

“Kjo është sfida e tyre. Ata duhet të na tregojnë, jo të na tregojnë, ata janë mjaft të mirë për të luajtur për West Brom, dhe nëse kjo nuk është motiv për ta për të fituar, unë nuk e di se çfarë është “.

LEXO MË SHUMË: Allardyce ofron pamje të zbehtë të skuadrës Baggies

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu