Chelsea po planifikon një lëvizje tronditëse për të sjellë Eden Hazard në Stamford Bridge, por për më pak se gjysmën e çmimit që ata e shitën atë, ndërsa Liverpool kërkoi për një mbrojtës të Barcelonës, të gjitha në letra.

RREZIKU I CHASSE CHASSE

Chelsea është i interesuar në një lëvizje për të ri-nënshkruar Eden Hazard nga Real Madrid, pretendon një raport.

DefensaCentral pretendojnë që zyrtarët e Chelsea “nuk e kanë humbur shikimin” e talismanit të tyre të mëparshëm. Në fakt, “Chelsea do të ishte shumë i interesuar të nënshkruante” përsëri lojtarin belg.

Sidoqoftë, ata do të shikonin vetëm për të shkuar në një maksimum prej 40 milion deri në 50 milion për sulmuesin që ata i shitën Realit në korrik 2019 për një transferim rekord klubi prej 130 milion £ duke përfshirë të gjitha shtesat.

Duke marrë parasysh suksesin e tij në Stamford Bridge, do të dukej si një marrëveshje e mirë për Chelsea. 30-vjeçari shënoi 110 gola në 352 ndeshje për Chelsea dhe u zhvillua në një talent të klasit botëror.

Gjërat megjithëse nuk kanë shkuar mirë në Spanjë dhe sulmuesi ka qenë i dëmtuar nga dëmtimet e çuditshme.

Hazard ka shënuar vetëm katër gola në 35 ndeshje për Real Madrid, edhe pse ai ka filluar tre ndeshjet e fundit në LaLiga për Zinedine Zidane.

Safeshtë e sigurt të thuhet se Reali shpresonte për më shumë nga ish-njeriu i Lille dhe raporti pretendon se ata mund ta lëvizin atë gjatë verës.

Isshtë ish-njeriu i dytë i Chelsea që është lidhur me klubin brenda 24 orësh. Sulmuesi i Leeds Patrick Bamford u përmend si një shënjestër e Chelsea në 24 orët e fundit.

LIVERPOOL DEDSHIRON UMTITI

Gerard Pique, Samuel Umtiti Barcelona

Liverpool thuhet se iu afrua Barcelonës për qendërmbrojtësin Samuel Umtiti por ai nuk dëshironte të largohej nga klubi në mes të sezonit. (Express)

Tottenham po mban vëmendje për të ardhmen e Aaron Ramsey në Itali me Juventusin që konsideron shitjen e ish-favoritit të Arsenalit. (Pasqyra)

Rangers ishin seriozisht të interesuar për të ri-nënshkruar Billy Gilmour në huazim nga Chelsea në janar dhe do të provojnë përsëri në verë (Futboll i Brendshëm)

Ndjekja e Real Madridit për mbrojtësin e Bayern Munchen David Alaba është goditur me një goditje, me klubet e Premier League dhënë shpresë për të arritur një marrëveshje. (Express)

David Luiz ka ardhur në mbrojtje të shokut të skuadrës së Arsenalit dhe Brazilit Willian, i cili ka luftuar në Emirates Stadium që nga transferimi i tij veror nga Chelsea. (ESPN Brazil)

Mbrojtësi i Bayern Munchen David Alaba thuhet se favorizon një lëvizje në Chelsea këtë verë, megjithë sugjerimet se austriaku tashmë ka rënë dakord të bashkohet me Real Madrid. (AS)

LEADS CHASE AZ STAR

Leeds po ndjek mesfushorin e AZ Teun Koopmeiners si mbulesë për zgjedhjen e parë të mesfushorit mbrojtës Kalvin Phillips (Leeds Live)

Legjenda e Arsenalit, Patrick Vieira është bashkuar në garë për t’u bërë menaxheri i ri i Bournemouth. (Dielli)

Neymar ka lënë të kuptohet se Premier League nuk i intereson atij – pasi është fikur nga fizikiteti i lojës. (Dielli)

Inter Milan thuhet se po ndjek një injeksion parash prej 146 milion £ për t’u siguruar që ata mund të garojnë sezonin e ardhshëm. (Dielli)

Qendërmbrojtësi i Juventus, Giorgio Chiellini ka ngritur kapakun në lëvizjen e tij të dështuar në Arsenal në 2001 pasi ai pretendoi se ishte një ‘budalla’ për të refuzuar klubin. (Dielli)

Harry Maguire llogarit heqjen e Premier League për Manchester United do të heshtë urrejtësit. (Dielli)

Lojtarët e West Ham nuk do të marrin asnjë shpërblim nëse kualifikohen për në Evropë këtë sezon. (Daily Mail)

Sulmuesi Lionel Messi, 33 vjeç, nuk ka kontaktuar me askënd në Paris St-Germain ose Manchester City. Kontrata e madhrit argjentinas me Barcelona skadon në verë, por ai do të presë deri në fund të sezonit për të vendosur nëse do të qëndrojë apo do të shkojë. (Qëllimi)

Nëse Messi largohet nga Barcelona, ​​sulmuesi i Manchester Cityt dhe Argjentinës, Sergio Aguero, 32 vjeç, do të ishte më pak i interesuar për një lëvizje në Nou Camp. (Cadena SER)

SHTETI I SHENJT MAN NJERIUT HAALAND

Erling Haaland TEAMtalk

Manchester City po rreshton një lëvizje verore për sulmuesin e Borussia Dortmund dhe Norvegjisë Erling Braut Haaland, 20. (Pasqyrë)

West Ham pritet të bëjë një tjetër ofertë për sulmuesin marokenë të Sevillas, Youssef En-Nesyri, 23 vjeç, këtë verë. (Yll)

Kylian Mbappe dëshiron të bashkohet me Real Madrid, thotë Jese Rodriguez, një ish-shok i skuadrës së Paris St-Germain i sulmuesit 22-vjeçar të Francës. (Marca)

Ish-mbrojtësi i Manchester United Fabio da Silva thotë se klubi Old Trafford duhet të nënshkruajë një mbrojtës të ri të djathtë për të frymëzuar Aaron Wan-Bissaka, 23 vjeç, në lartësi të reja. (Manchester Evening News)

Mbrojtësi serb Aleksandar Kolarov, 35 vjeç dhe mbrojtësi i plotë italian Matteo Darmian, 31 vjeç, pritet që të dy të largohen nga Interi i Milanit këtë verë. (Gazzetta dello Sport)

Real Madrid duhet të konsiderojë shitjen e mesfushorit belg Eden Hazard, 30 vjeç, thotë ish-sulmuesi i Bullgarisë, Dimitar Berbatov. (Betfair)

Gjashtë klube të Premier League mund të luajnë në Champions League nga 2024 e tutje. Propozimet e Uefa do të shohin skuadrat të luajnë 10 ndeshje në grupe secila, ndërsa Liga e Evropës mund të reduktohet në madhësi. (Telegrafi)

Skuadrave më të mëdha të Evropës do t’u jepet një rrjet sigurie për të luajtur në Ligën e Kampionëve edhe nëse nuk arrijnë të përfundojnë në katërshin e parë të kompeticioneve të tyre të brendshme, sipas planeve të UEFA-s të zbuluara klubeve të Premier League të Enjten. (Times)

Anësori i West Brom, Kyle Edwards, 22 vjeç, ishte subjekt i një kërkese nga Luton Town ditën e afatit të transferimit – por një lëvizje huazimi rezultoi shumë e shtrenjtë për veshjen e Kampionatit. (Posta e Birmingham)


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Anësori ukrainas Marian Shved, 23 vjeç, thotë se ai bëri një gabim duke u bashkuar me Celtic në vend të Genk dy vjet më parë. Shved aktualisht është huazuar në Mechelen nga kampionët skocezë. (Glasgow Drejtpërdrejt)

Blackburn Rovers do të kërkojë që disa lojtarë kryesorë të bien dakord për marrëveshje afatgjata, duke përfshirë sulmuesin anglez 23-vjeçar anglez Adam Armstrong, në muajt e ardhshëm. (Lancs drejtpërdrejt)

Mesfushori spanjoll i Barcelonës, Sergi Roberto, 28 vjeç, mund të jetë jashtë për gjashtë javë me një dëmtim në këmbë, që do të thotë se ai do të humbasë ndeshjen e Champions League kundër Paris St-Germain. (TV3 përmes Mundo Deportivo)

Ish-mesfushori i Arsenalit, Jeff Reine-Adelaide, 23 vjeç, mund të jetë jashtë për një periudhë të gjatë pasi dëmtoi ligamentet e gjurit. Francezi është huazuar në Nice nga Lyon. (RMC Sport)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu