Manchester United tashmë ka zhvilluar bisedime sekrete për nënshkrimin e një anësori të Bundesligës këtë verë, ndërsa thashethemet e transferimit të së Dielës gjithashtu pretendojnë se West Ham po ndjek një sulmues të Stuttgart.

BASHKIMI I PLOTAVE TIT BASHKUARA WINGER RAID

Manchester United thuhet se tashmë kanë zhvilluar bisedime me Leon Bailey gjatë një transferimi këtë verë.

Djajtë e Kuq janë të etur të dinë për disponueshmërinë e krahut të Bayer Leverkusen paraprakisht, pra kontakti i hershëm, siç raportohet në Daily Express.

Bailey ka qenë një lojtar i kërkuar që kur u bashkua me Leverkusen nga Genk në Janar 2017.

Reprezentuesi i Xhamajkës, i cili mund të luajë në të dy krahët, ka shënuar 36 herë në 148 paraqitje për ekipin gjerman.

Ai është i njohur për ritmin e tij të rrufeshëm dhe aftësinë për të mposhtur lojtarët dhe do t’i jepte United një dimension tjetër në sulm.

Ole Gunnar Solskjaer është në kërkim të opsioneve të reja sulmuese, me një të djathtë të ri përparësinë e tij kryesore.

Bailey përshtatet në mënyrë të përsosur për faturën, pavarësisht se është një lojtar i majtë, edhe pse Djajtë e Kuq do të kenë rivalë për t’u parë të parët.

Agjenti i lojtarit raportohet gjithashtu të ketë zhvilluar bisedime me Tottenham dhe AC Milan mbi një ndërrim të mundshëm.

Sidoqoftë, United ende mendohet të jetë përparësi i një prej talenteve më emocionues në futbollin evropian.

Ardhja e mundshme e Bailey ka të ngjarë të çojë në dalje në Old Trafford, me emrin e Anthony Martial të përmendur në lidhje me të.

Sulmuesi i Francës ka luftuar për gola këtë sezon. Sidoqoftë, një ish-yll i United beson shitja e tij do të ishte një gabim i madh.


Jepni kanaleve tona të mediave sociale një ndjekje – ne jemi përpara Facebook, Cicëroj dhe Instagram


CHASING WEST HAM P HRPARA STUTTGART

Sasa Kalajdzic (c) TEAMtalk

West Ham janë ndër klubet që monitorojnë sulmuesin e Stuttgartit, Sasa Kalajdzic. (Posta të Dielën)

Shefi i Bayern Munchen Hansi Flick ka pranuar se Erling Haaland lëvizja te gjigandët gjermanë është ‘shumë e mundur’. (Posta të Dielën)

Jack Grealish është i bindur se ai do të jetë i aftë të kthehet në ekipin e Aston Villa në Newcastle të Premten pas një mungese prej katër ndeshjesh. (Posta të Dielën)

Celtic po mbyll sulmuesin e ri shumë të vlerësuar të Wigan Athletic, Kyle Joseph. (Posta të Dielën)

Mbrojtësi i Ujqërve, Dion Sanderson po tërheq interes nga Sheffield United, Brighton dhe Crystal Palace. (Posta të Dielën)

Raphinha thuhet se po tërheq interesim nga Manchester United dhe Liverpool. (E Diela Express)

ME SHUME TRANSFERIM GOSHIP

PSG po ndjek situatën e David de Gea në Manchester United përpara një sulmi ambicioz të verës. (Dielli të Dielën)

Manchester United thuhet se po mban skeda për Kylian Mbappe dhe Harry Kane si alternativa ndaj Erling Haaland. (Dielli të Dielën)

PSG thuhet se është i gatshëm të paguajë pagat e David Alaba 400,000 £ në javë kur ai të bëhet një agjent i lirë këtë verë. (Dielli të Dielën)

Mo Salah thuhet se po eksploron një dalje të mundshme nga kampionët e Ligës Premier Premier, Liverpool. (Dielli të Dielën)

Brighton janë vendosur të bashkohen në ankand për sulmuesin e Blackburn, Adam Armstrong – dhe t’i japin West Ham një vrapim për paratë e tyre. (Dielli të Dielën)

Chelsea po planifikon të hapë bisedime me mbrojtësin e Gjermanisë Antonio Rudiger mbi një marrëveshje të re. Por Tottenham do të interesohej nëse Blutë nuk arrijnë një marrëveshje.

Manchester City dëshiron të nënshkruajë mesfushorin e Juventusit Adrien Rabiot, por Everton është gjithashtu i etur për francezin (Tuttosport)

Financat e kufizuara të Barcelonës nënkuptojnë se ata nuk mund të përballojnë një lëvizje për sulmuesin e Wolves, Adama Traore. (Mundo Deportivo)

E ardhmja e Paul Pogba në Manchester United besohet të jetë aq e paqartë sa kurrë në mes të heshtjes nga agjenti Mino Raiola. (Pasqyra e së Dielës)

Sulmuesi i Southampton, Danny Ings ka lënë të kuptohet se dëshiron të luajë për Liverpool në Ligën e Kampionëve. (Pasqyra e së Dielës)

Jurgen Klopp beson se pronarët amerikanë të Liverpoolit e kanë marrë shpinën. (Pasqyra e së Dielës)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu