Shefi i Brighton, Graham Potter dëshiron të nënshkruajë një yll të Manchester United, ndërsa një shpresë presidenciale e Barcelonës po shikon një bastisje të Arsenalit – të gjitha në Talk Talk të fundit.

SEAGULLS BURIMI SHQIPTAR UTD

Shefi i Brighton, Graham Potter do të bëjë një hetim rreth nënshkrimit të Daniel James në huazim nga Manchester United në janar, sipas një raporti.

James tregoi përmbledhje të talentit të tij sezonin e kaluar, fushatën e tij debutuese për Djajtë e Kuq pas largimit nga Swansea.

Sidoqoftë, ai ka luftuar ta ndjekë këtë term me mungesën e kohës së lojës. Në të vërtetë, ai ka bërë vetëm gjashtë paraqitje, duke përfshirë vetëm tre dalje në Premier League.

Raportet e mëparshme kanë sugjeruar që James është i etur të qëndrojë në Old Trafford dhe të luftojë për vendin e tij. Megjithatë, Dielli të Dielën pretendon ndryshe.

Gazeta pretendon se James u ka thënë miqve se ai është i gatshëm të ribashkohet me Potter. Çifti lulëzoi së bashku në Uellsin Jugor përpara se James të lëvizte në veri.

Daniel James TEAMtalk

Për më tepër, Potter beson se James do të ishte një ‘pasuri e madhe’ për ekipin e tij. Pulëbardhat kanë luftuar për gola këtë term, duke sjellë Danny Welbeck për të mbështetur Neal Maupay.

Sidoqoftë, ekziston një besim se James do të shtonte një dimension tjetër emocionues në sulmin e tyre.

22-vjeçari ka shikimet e tij në Euro 2021 me Uellsin, por e di se ai ka nevojë për më shumë kohë loje përpara turneut.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


DHE PUSHIMI NGA Biseda letre

Hektor Bellerin

Shpresa presidenciale e Barcelonës Joan Laporta dëshiron ta rikthejë në klub Hector Bellerin të Arsenalit. Marrëveshja mund të kushtojë rreth 22 milion £ (Sunday Mirror)

Ndërkohë, Hertha Berlin dëshiron të nënshkruajë Matteo Guendouzi në një marrëveshje të përhershme (talkSPORT)

Ish-shefi i Manchester United, Louis van Gaal ka frikë për të ardhmen e Ole Gunnar Solskjaer (Pasqyra e së Dielës)

Mbrojtësi i Djajve të Kuq, Phil Jones është një shënjestër për West Brom dhe Derby në Janar (Daily Star Sunday)

Menaxheri i Burnley, Sean Dyche thotë se ai di shumë pak për marrjen e mundshme të klubit (Mail on Sunday)

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Neymar do të jetë jashtë deri në janar pasi ka ndrydhur kyçin e këmbës (Dielli të Dielën)

Shefi i Real Madrid, Zinedine Zidane beson se Sergio Ramos do të nënshkruajë një kontratë të re në klub (Goal)

Madrid do të luftojë me Liverpool për të nënshkruar mbrojtësin e Brighton Yves Bissouma (Defensa Central)

Yves Bissouma TEAMtalk

Amad Diallo ka aplikuar për një pasaportë italiane në një përpjekje për të siguruar lëvizjen e tij nga Atalanta te United (Sky Sports)

Klubet e Ligës së Futbollit do të shtyjnë përpara me planet për të gjetur një alternativë ndaj gjurit para ndeshjes (Mail të Dielën)

Leicester janë të gatshëm ta lënë Demarai Grey të largohet, me Ryan Christie ose Michael Olise objektiva të mundshëm (90min)

Inter Miami i David Beckham dëshiron të nënshkruajë portierin e United Sergio Romero (Daily Express)

Menaxheri i Liverpool, Jurgen Klopp ka qeshur me zhgënjimet e fundit të krahut Mohamed Salah (Pasqyra ditore)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu