Sulmuesi i Super Eagles kishte topin në pjesën e pasme të rrjetës pas shënimit të orës, por ishte përjashtuar për hendboll

Menaxheri i Fulham, Scott Parker, ka shprehur zhgënjimin e tij pasi barazimi i Josh Maja ndaj Tottenham Hotspur nuk u lejua për hendboll nga VAR.

Ndërkombëtar i Nigerisë mendoi se ai kishte anuluar golin e Tosin Adarabioyo për nikoqirët në minutën e 62-të, por Arbitri i Asistentit të Video gjykoi Mario Lemina të Gabonit që të kishte prekur topin me dorën e tij në ndërtim.

Humbja e së enjtes 1-0 i dha fund Fulham pesë ndeshje të pamposhtura në avionin anglez dhe trajneri i Cottagers beson se gjyqtari David Coote mund të kishte bërë më mirë me vendimet e tij.

“Ju po humbni emocionin e papërpunuar të një loje që ju pëlqen absolutisht, është një turp dhe mendimi im nuk ka ndryshuar. Do të kishte vetëm efekte të mallkuara ”, u citua Parker nga Pasqyra .

“Ju do të arrini në një pikë ku nuk ka asnjë emocion në lojë, sonte ka të bëjë me sensin e shëndoshë me të vërtetë.

“E kuptoj pse qëllimi nuk u dha sonte, ky është ligji. Nuk jam dakord me këtë, duke e parë nuk e di se çfarë mund të bëjë, krahu i tij është pranë tij.

“Por mbase nevojitet pak mend i shëndoshë, ne kemi VAR kështu që ju gjithmonë mund të shikoni prapa dhe të shihni nëse ka pasur një avantazh të qartë dhe nuk ka pasur një avantazh të qartë sonte.

“Ne duhet të kishim diçka jashtë loje sot, nuk e kemi bërë atë dhe kjo është zhgënjyese. Në përgjithësi, një performancë e klasit të parë. ”

Rezultati e la Fulhamin e 18-të në tabelën e kampionatit me tre pikë siguri, kur u pyetën më tej nëse ata mund ta mposhtin rënien, tha ish-mesfushori i Tottenham Hotspur, për Futboll London : “Unë sinqerisht e mendoj atë dhe besoj se. Ne kemi luajtur kundër një ekipi fantastik dhe një klubi të lartë futbolli.

“Kam kaluar kohë atje, e kuptoj për çfarë ka të bëjë klubi i futbollit, pa dyshim fronti më i mirë në divizion. Sonte, nëse është hera e parë që shikon një ndeshje futbolli sonte, dy ekipet ku janë, nuk do ta dinit se ishte rasti. Vazhdimisht besoni se do të marrim rezultate dhe duhet ta ruajmë atë. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu