Bournemouth rezervoi vendin e tyre në çerekfinalet e Kupës FA pas një fitore mbresëlënëse 2-0 në Burnley të martën në mbrëmje.

Skuadra e Kampionatit përparoi falë golave ​​në të dyja pjesët nga Sam Surridge dhe Junior Stanislas.

Mbrojtjet ishin kryesisht në krye në çerekun e parë të orës, por Phillip Billing ndoshta duhet të kishte bërë më mirë pas një ndërprerjeje nga Sam Surridge, duke gjuajtur një grevë për herë të parë të postës së Bailey Peacock-Farrell.

Surridge, megjithatë, iu paraqit një përfundim i thjeshtë pasi Bournemouth kaloi në epërsi në minutën e 21-të.

Topi u përhap në të djathtë dhe Jack Stacey mblodhi topin në mbivendosje nga David Brooks para se të shënonte te Surridge, i cili goditi lart në një rrjetë të zbrazët.

Bournemouth hyri në pjesën e parë me epërsinë 1-0.

Jay Rodroguez humbi një shans të madh për të barazuar barazimin për ekipin vendas në minutën e 57-të.

Matej Vydra goditi një goditje të tmerrshme, por topi ra me dashamirësi ndaj Rodriguez gjashtë jardë nga një gol i hapur, por ai goditi me përpjekje.

Sidoqoftë, pas një magji të presionit të Clarets, Bournemouth vulosi vendin e tyre në çerekfinale vonë kur Surrid u rrëzua në zonë.

Stanislas goditi me shpejtësi topin në shtëpi për t’i dhënë fund shpresave të Burnley për të rikthyer.

Raporti i plotë për tu ndjekur

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu