Jarrod Bowen ka zbuluar se si West Ham do t’i afrohet fundit të fushatës me futbollin evropian brenda mundësive.

Çekiçet kanë qenë një nga anët më të përmirësuara në 2020/21 dhe tashmë kanë tejkaluar pikët e tyre nga mandati i kaluar.

42 pikë nga 24 ndeshje siç qëndrojnë gjërat i ka të pestat në kampionat, mbi kampionët e mbrojtur Liverpool.

Me formën e tyre që nuk tregon shenja të lëkundjes, ata mbajnë shpresa serioze për të luajtur futboll evropian sezonin e ardhshëm.

Bowen ka qenë një yll interpretues për ta, duke marrë pjesë në të gjitha 24 ndeshjet e deritanishme dhe duke filluar 22 prej tyre. Ai ka shënuar pesë gola dhe ka asistuar tre në ato dalje.

Dhe ndërsa ai pranon që skuadra e West Ham ka filluar të ëndërrojë të kualifikohet për në Evropë, ai thotë se ata hezitojnë të dalin përpara vetes.

Duke folur për talkSPORT, ai tha: “Ne e dimë se çfarë dëshiron menaxheri. Ne të gjithë kemi blerë në filozofinë e tij për të dëshiruar futboll evropian.

“Mos më keqkupto, ka ende shumë futboll për t’u luajtur nga tani deri në fund të sezonit. Por nëse mund të vazhdojmë të fitojmë lojëra dhe të shkojmë pak nën radar, atëherë ndoshta është diçka e mirë për ne.

Skuadra West Ham TEAMtalk

“Njerëzit ndoshta nuk presin që ne të jemi afër dhe rreth tij. Kështu që të vazhdosh të fitosh çdo javë dhe të vazhdosh të nuhatesh rreth gjashtë më të mirëve, pesë fushat më të mira është e shkëlqyeshme për ne.

“Unë mendoj se menaxheri tha ditën tjetër, kur bëhet fjalë për shifra njëshe në lojëra, ne do të fillojmë të shikojmë gjithnjë e më shumë drejt atyre vendeve evropiane.

“Por tani, bëhet fjalë për të fituar sa më shumë ndeshje që mundemi dhe për të mbajtur nivelet e performancës të larta.”

Derbies ‘e vështirë’ pa tifozë

Tjetra për Hammers është një përplasje me rivalët londinezë Tottenham të dielën në kohën e drekës.

Të dy palët luajtën një barazim i paharrueshëm 3-3 në fillim të sezonit. Duke kaluar 3-0 në 16 minuta, Spurs pësoi tri herë në dymbëdhjetë minuta, duke përfshirë edhe një barazim në minutën e 94-të, pasi West Ham u largua nga Tottenham Hotspur Stadium me një pikë të vështirë.

Një rezultat tjetër pozitiv këtë fundjavë do të shihte vetëm David Moyes‘pala forcon shtytjen e tyre për Evropën. Një fitore do t’i hiqte madje nëntë pikë larg njerëzve të Jose Mourinhos.

Por Bowen nuk mund të mos përmendte mungesën e vazhdueshme të tifozëve përpara asaj që zakonisht është një pajisje e fortë dhe atmosferike.

“Difficultshtë e vështirë pa tifozë,” tha ai. “Më kujtohet kur fola me Dhjetorin [Rice] kur West Ham mundi Tottenham larg në stadium, 1-0.

“Ata thanë se atmosfera ishte larg energjisë elektrike. Pra, për ta humbur atë në shtëpi, unë padyshim që kurrë nuk kam provuar një derbi në Londër, por mund ta imagjinoj se vendi do të kërcej dhe lëkundet të Dielën.

“Unë mendoj se sidomos futbolli që po luajmë për momentin, ata na mungojnë më shumë se kushdo dhe do të donim që ata të ishin me ne javë-në, fund-javë në fushë.

“Por ne e dimë që baza kryesore që është këtu, në divanet e shtëpive të tyre, do të bërtasin lart e poshtë për sukseset që kemi pasur këtë sezon.

“Shpresojmë përsëri të Dielën gjithashtu, e cila e dimë se është e madhe për tifozët.”

LEXO MË SHUMË: Liverpool thuhet se ka kontaktuar me agjentin e një mesfushori të West Ham ndërsa ata fillojnë kërkimet e tyre për të zëvendësuar Gini Wijnaldum.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu