Ftraineri i USMNT-së Bruce Arena ka rrëzuar çdo pretendim se vendi do të fitojë Kupën e Botës 2026, duke e quajtur çdo sugjerim të tillë si budalla.

Prodhimet e tanishme të të rinjve që vijnë nga SH.B.A. përfshijnë atë të Chelsea Christian Pulisic, Weston McKennie të mbrojtësit të Juventusit dhe Barcelonës Sergino Dest, dhe si rezultat disa kanë thënë që ekipi mund të ngrejë trofeun më prestigjioz të futbollit në pesë vjet.

“Kjo është një bisedë budallaqe,” Arena tha në një intervistë me Extra Time. “Ju jeni duke folur për të fituar një Kupa e Botes tani? Ne nuk u kualifikuam [in 2018] dhe tani ne do të fitojmë Kupën e Botës?

“Unë mendoj se mënyra se si është rritur sporti në vendin tonë, lojtarët e rinj që kemi kur luajmë në shtëpi në 2026, dhe shpresojmë të kemi një barazim të mirë dhe të gjitha këto, që SH.B.A. do të ketë një ekip shumë konkurrues në 2026

“Qëllimi në afat të shkurtër duhet të jetë kualifikimi për tjetrin Kupa e Botes

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu