Steve Bruce ka premtuar se skuadra e tij e Newcastle do të vazhdojë të punojë shumë për ta kthyer formën e tyre pasi bëri nëntë ndeshje pa një fitore në Arsenal të hënën në mbrëmje.

Toon zbriti 3-0 në Emirates ndërsa Pierre-Emerick Aubameyang shënoi dy herë për ekipin vendas në një fitore të rehatshme.

Duke folur pas ndeshjes, Bruce ishte më i lumtur me paraqitjen e skuadrës së tij në pjesën e parë, por ndjeu se ata ranë larg në pjesën e dytë.

I tha ai BBC Sport: “Ne dhamë aq mirë sa kemi marrë dhe kemi hyrë në vetvete disa mundësi të mira, por kjo pak siguri është zhdukur me siguri.

“Ne u kapëm në pjesën e dytë ku nuk e pamë atë duke ardhur nga performanca e pjesës së parë.

“Unë me siguri mendoj se në pjesën e parë ne e morëm veten në pozicione të mira, por kjo pak cilësi ka shkuar si një gjë e sigurt dhe kjo ndodh kur ju jeni në një arrati si ne.

“E vetmja mënyrë që të kthehet është me disa fitore. Thjesht duhet të vazhdojmë të punojmë në të “.

Ndryshimi në formacion nuk arrin të ndezë Newcastle

Bruce kaloi formacionin e tij në katër prapa për të sjellë një sulmues tjetër. Sidoqoftë, kjo ende dha vetëm një të shtënë në Londër, në veri.

Shefi i Magpies shtoi: “Ne kemi provuar. Për të fituar një lojë duhet të shënosh një gol.

Jonjo Shelvey TEAMtalk

“Ne gjithmonë e dinim se po hynim në një seri vërtet të vështirë të lojrave. Të luanim Arsenal, Leicester, Liverpool dhe Manchester City gjithmonë e dinim se do të ishte e vështirë kundër këtyre ekipeve kryesore.

“Ju i keni parë të tyre [the players] qasje Jemi të zhgënjyer sepse jemi kapur duke u përpjekur të shkojmë përpara. Dy pasime dhe ato janë në qëllimin tonë. Kjo është diçka nga e cila duhet të mësojmë dhe ta kuptojmë.

“Arsyeja për të cilën kemi mbrojtur thellë ishte të shmangim situata të tilla. Ne duhet ta marrim ekuilibrin si duhet dhe do të vazhdojmë të punojmë për të “.

Sa i përket pozicionit të tij, Bruce shtoi: “Unë jam duke u përpjekur të bëj më të mirën që mundem si gjithmonë, por ju do të duhet të pyesni të tjerët për këtë.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu