Steve Bruce goditi kritikët e tij dhe paralajmëroi se skuadra e tij e Newcastle “nuk do të jetë argëtuese” pasi ata luftojnë për të mbajtur statusin e Premier League këtë sezon.

Bruce do të jetë nën më shumë vëzhgim pasi drejtimi pa fitore i Newcastle u shtri në 10 ndeshje me një humbje 2-0 ndaj Aston Villa.

Newcastle është ende shtatë pikë mbi zonën e rënies, por pasi humbi pesë ndeshje radhazi dhe nuk arriti të shënojë në katër prej tyre, ka shqetësime në lidhje me drejtimin në të cilin po shkojnë.

Bruce ka qenë nën presion dhe megjithëse mendohet se puna e tij është e sigurt, shumë pyetje janë bërë prej tij.

Edhe kështu, ai beson se ka parë mjaft nga lojtarët e tij për të pasur besim se ata nuk do të futen në një betejë për rënie.

I tha ai Sky Sports: “Fatkeqësisht ne u kemi dhuruar atyre një gol dhe pas kësaj ishte e vështirë.

“Kishte pjesë të mëdha të tij, për të cilët isha i kënaqur. Sigurisht shtimi i Allan Saint-Maximin dhe Ryan Fraser.

“Kam parë aq sa të inkurajohem. Po, ne duhet ta pranojmë humbjen, por kishte mjaft atje për të punuar.

“Kjo është gjithmonë pjesa e vështirë e Premier League dhe ne e kuptojmë se, e kemi pasur të vështirë të shënojmë një gol, por unë u inkurajova, veçanërisht kur ata të dy hynë në fushë.

“Unë kam parë mjaft në skuadër, duke i pasur ata dy mbrapa dhe pastaj një çift më shumë. Ne nuk jemi aq të dëmtuar. Lojtarët e mëdhenj në ekip që mund të shënojnë dhe të krijojnë një gol për ne po kthehen.

“Ne nuk jemi vetëm, ka ekipe të tjera në vrapime të vështira, është se si e trajtojmë atë. Vazhdoni të punoni shumë dhe kjo është mënyra e vetme që do ta ndryshoni atë. ”

Bruce këmbëngul se ai nuk është vetëm

Ndërsa ka shumë presion mbi Bruce aktualisht, ai këmbëngul se ka edhe të tjerë në situata të ngjashme. Me këtë në mendje, ai mbetet i sigurt se gjithçka mund të ndodhë ende këtë sezon.

Sidoqoftë, ai pranoi se skuadra e tij nuk do të hapet domosdoshmërisht dhe të luajë futboll tërheqës.

Ai vazhdoi: “Jemi në gjysmë të rrugës. Ne kemi qëndruar në 19 pikë për gjashtë ndeshjet e fundit mendoj. Jemi në një periudhë të vështirë, por kam parë mjaft ekip që të përpiqet dhe të përfundojë atje ku kemi bërë vitin e kaluar apo edhe mbi të.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Ne jemi në Premier League dhe të gjithë e dimë se çfarë është. Kur ne jemi në një arrati si ne jemi ju vijnë nën pompë si rezultat.

“Unë nuk jam vetëm, ka shumë në atë situatë. Theshtë Premier League dhe është mënyra sesi e trajtoni atë.

“Jam kritikuar për gjithçka. Unë nuk jam domosdoshmërisht dakord me të. Ne nuk do të jemi argëtues dhe të hapur sepse nëse shkojmë në atë mënyrë nuk mendoj se do të kemi mjaft. ”

LEXO MË SHUMË: Smith shpjegon se si Villa mund të kishte fituar me më shumë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu