Bosi i Newcastle Steve Bruce zgjodhi të shikonte në anën e ndritshme pasi dha një verdikt pozitiv të humbjes së tyre 2-0 në Kupën e FA ndaj Arsenalit.

Newcastle e detyroi barazimin në kohën shtesë, por përfundimisht doli nga gara në fazën e raundit të tretë.

Golat nga Emile Smith Rowe dhe një pjesëmarrëse e ndjerë e Pierre-Emerick Aubameyang vulosën konkursin.

Newcastle nuk ishte pa shanse për të siguruar fitoren vetë, me qendër-sulmuesin veteran Andy Carroll që erdhi afër në fund të kohës së rregullt.

Duke folur për mediat pas ndeshjes, Bruce tha: “Ju duhet të shfrytëzoni shanset tuaja kur ato vijnë së bashku, ne patëm mundësinë në minutat e fundit dhe nuk e kuptuam atë.

“Si një barazim kupash, mund të kishte shkuar sido që të jetë dhe ne heqim shanset e humbura.

RAPORTI I PLOT I MATHJES: Smith Rowe ka ditë për të kujtuar ndërsa Arsenali fundos Newcastle në kohën shtesë

“Edhe pse Andy (Carroll) bëra fantastikisht mirë, nëse do ta kishte kryesuar duke shënuar një gol do të ishte mirë për të.

“Shumë gjëra të këndshme, ne kemi pasur një ndeshje të vështirë, por ne pluhurosemi dhe shkojmë përsëri.

“Kam gjetur pozitive në të gjitha ndeshjet, ka qenë një periudhë e vështirë për sa i përket lojërave që na është dashur të luajmë. Ne po përpiqemi të ngrihemi më lart në fushë, gjë që është e këndshme dhe të krijojmë disa shanse të tjera ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu