Aston Villa është thënë se ata mbeten me një shans shumë të mirë për të nënshkruar me Morgan Sanson, pavarësisht se e panë refuzuar kategorikisht ofertën e tyre të hapjes për mesfushorin e Marseille.

Mesfushori 26-vjeçar ka qenë në radarin e Villa-s për disa kohë. Duke e parë atë që nga promovimi i tyre në 2019, Skuadra e Dean Smith bëri lëvizjen e tyre këtë javë.

Villa po kërkon të shtojë në mesfushën e tyre pas duke lejuar Conor Hourihane të niset për në Swansea.

Sidoqoftë, Villa thuhet se pa një ofertë fillestare prej 13 milion €, plus 3 milion € në shpërblime, të refuzuara nga klubi i Ligue 1.

Sipas Gazetari i TF1 Julien Maynard, sidoqoftë, Villa mbetet shpresëdhënëse për një marrëveshje. Në të vërtetë, Maynard pretendon se Villa dhe OM po vazhdojnë bisedimet deri të Enjten për të provuar dhe gjetur disa gjuhë të përbashkët.

Marseille, nga ana e tyre, thuhet se vlerëson ish-mesfushorin e Francës U21 me rreth 25 milion €. Ndërsa Villa është ende disi larg këtij çmimi, besohet se një ofertë diku në mes mund të sigurojë marrëveshjen.

Kjo vërteton një raport të mëparshëm në La Provence. Ata deklarojnë (siç citohet nga Dëshmitari Sportiv) që Sanson mbetet i etur në lëvizje. Për më tepër, ata raportojnë se ëndrra e lojtarit për të luajtur në Premier League mbetet shumë e gjallë.

Përveç kësaj, Sanson raportohet të ketë thënë Marseille se ai dëshiron të largohet dhe të bashkohet me Villa.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Shefi i vilës duke dhënë pak larg

Shefi i vilës Smith po jepte pak kur u pyet në lidhje me Sanson në fillim të kësaj jave.

“Ka shumë lojtarë që më pëlqejnë. Nuk do të përmend emrin e një lojtari nga një klub tjetër, ”tha ai.

Morgan Sanson, Bernardo Silva

“Gjithmonë kam thënë se kjo do të jetë një dritare e qetë për ne. Ne tashmë po planifikojmë për dritaren e verës, por kurrë nuk do ta kthejmë hundën në një marrëveshje të mirë. “

Shefi i Villa-s e pranoi që Hourihane dëshironte të lëvizte, pavarësisht se Smith i tha që ai donte që ai të qëndronte.

Smith shtoi: “Ekziston gjithashtu mundësia e disa largimeve [this month]. Do të doja që Conor Hourihane të qëndronte, por ai ka ardhur të më shohë disa herë duke thënë se dëshiron të dalë dhe të luajë lojëra.

“Ne do të shikojmë mundësinë e klubeve. Do të jetë një huazim deri në fund të sezonit. ”

LEXO MË SHUMË: Bryan Robson jep verdiktin e tij për ndjekjen e Man Utd të Jack Grealish

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu