Taktiku francez diskuton se si gjigandët Msimbazi duhet të jenë të gatshëm kur përballen me Djajtë e Kuq në Khartoum

Trajneri i Simba SC, Didier Gomez Da Rosa ka paralajmëruar lojtarët e tij që të përgatiten për një luftë të vërtetë kur ata të përballen me Al Merrikh në ndeshjen e tyre në Caf Champions League të Shtunën.

Gjigandët Msimbazi janë planifikuar të nisen për në Khartoum të martën përpara ndeshjes së tyre të Grupit A të vendosur në Al Hilal Stadium me Da Rosa duke paralajmëruar lojtarët e tij të mos nënvlerësojnë kundërshtarët e tyre, të cilët kanë humbur dy ndeshje tashmë.

Al Merrikh filloi fushatën e tyre në grup me një humbje 3-0 kundër gjigandëve egjiptianë Al Ahly në Kajro para se të pësonin një humbje 4-1 në shtëpi kundër AS Vita Club të Republikës Demokratike të Kongos.

Nga ana tjetër, Simba filloi pozitivisht me një fitore 1-0 jashtë fushe kundër AS Vita para se të fitonte një fitore 1-0 kundër Al Ahly në stadiumin Benjamin Mkapa në Dar es Salaam për të kaluar në krye të grupit me pikët maksimale.

Sidoqoftë, taktikani francez ka pretenduar haptas se Al Merrikh do t’u sigurojë atyre një ndeshje të vështirë sepse ata nuk do të jenë të gatshëm të humbin një ndeshje të tretë radhazi.

“Ata tashmë kanë humbur dy herë dhe hera e fundit ishte në shtëpi, por unë i njoh shumë mirë këta lojtarë dhe ekipin, ata janë shumë të rrezikshëm në shtëpi dhe ata kanë një skuadër lojtarësh krenarë të cilët nuk mund të lejojnë të humbin tre ndeshje radhazi në konkurrencën, ”tha Da Rosa për Qëllimi të hënën.

“Al Merrikh është një nga klubet më të mëdha në Afrikë dhe kështu që ne duhet të jemi shumë seriozë, të gatshëm dhe të bindur se kemi cilësinë, aftësinë dhe disiplinën për të marrë një rezultat shumë të mirë atje.

“Por të jem i sinqertë, do të jetë një luftë shumë e madhe sepse siç thashë Al Merrikh nuk mund të pranojë të humbasë tre herë radhazi kështu që ne duhet të jemi të gatshëm por ju e dini se çfarë kemi bërë tashmë kundër Al Ahly dhe nëse jemi në gjendje të luajmë si Ne bëmë [against Al Ahly] në Sudan, ne kemi disa shpresa të qarta për të fituar. “

Para ndeshjes, Simba ka marrë një nxitje të madhe me mjekët që pastrojnë portierin Aishi Manula për të udhëtuar me ekipin pasi ai mori një dëmtim gjatë ndeshjes së tyre të Main League Premier League kundër JKT Tanzanisë të hënën.

Një tjetër lojtar që do të kthehet për Simba është sulmuesi John Bocco, i cili shënoi kundër JKT Tanzanisë.

Bocco pësoi një dëmtim ndërsa ishte duke luajtur për ekipin kombëtar të Tanzanisë në Kampionatin e Kombeve Afrikane të mbajtur në Kamerun dhe ende nuk do të luajë për ekipin që nga ajo kohë.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu