Përfaqësuesi i Francës gëzoi një sezon të shkëlqyeshëm me klubin Ligue 1 mandatin e kaluar, duke i ndihmuar ata të arrijnë një vend në Ligën e Kampionëve

Eduardo Camavinga thotë se ai nuk do të marrë ndonjë vendim në lidhje me të ardhmen e tij deri në fund të fushatës aktuale, pasi spekulimet vazhdojnë të vërtiten për një dalje nga Rennes.

Franca ndërkombëtar shijoi një sezon Breakout me Lidhja 1 klubi termin e kaluar, duke i ndihmuar ata të arrijnë një Liga e Kampioneve anije pas një fushate të kufizuar të brendshme në 2019-20.

Ai ka bërë përshtypje edhe një herë këtë sezon për klubin e tij, ndërsa një mori skuadrash për Les Bleus të Didier Deschamps vetëm nënvizon më tej trajektoren e tij në rritje si adoleshent dhe yll i ardhshëm në proces.

Shfaqje të tilla e kanë parë atë të tërheqë vëmendjen e peshqve më të mëdhenj në të gjithë Evropën, megjithatë, me Bajerni i Mynihut, Paris Saint-Germain, Juventus dhe Real Madrid të gjitha lidhen me një lëvizje për starletën e lindur në Angola javët e fundit.

Camavinga megjithatë tani ka pushuar thashethemet për të ardhmen e tij – të paktën për pjesën e menjëhershme të sezonit – duke premtuar besnikërinë e tij aktuale ndaj Rennes, megjithëse ai e pranon që karriera e tij gjatë verës është në ajër.

“Sigurisht që është mirë kur një klub i madh interesohet për ty,” i tha 18-vjeçari Kanali. “[But] mua, mbaj kokën të freskët.

“Unë jam në Stade Rennais. Ne do të presim deri në fund të sezonit. Do të takohemi rreth tryezës dhe do të peshojmë pro dhe kundër [then]”

Camavinga më tej reflektoi se si ai erdhi për të marrë futboll si një i ri, duke kujtuar vitet e tij arsimore ku ai e provoi për herë të parë lojën.

“Unë duhet të kisha qenë shtatë, mendoj, ose ndoshta gjashtë – nuk e di më,” shtoi ai. “Ne kemi pasur ndeshje mes shkollave në mesditë.

“Ne kishim fituar një lojë dhe nëna ime erdhi të më merrte. Unë pashë që ajo po fliste me mbikëqyrësin, i cili quhej Fatima nëse e kujtoj. Unë nuk e dija se çfarë po i thoshin njëri-tjetrit.

“Më pas, nëna ime më tha se donte që unë të merresha me futboll. Sot, unë jam i kënaqur që mbikëqyrësi i tha asaj që të regjistrohesha për të.”

Camavinga do të shpresojë të bëjë përshtypje gjatë pjesës tjetër të vitit 2021 ndërsa kërkon të integrohet edhe më tej në planet e Deschamps për rirregullimin Euro 2020 turneu, i vendosur të zhvillohet më vonë këtë vit.

Si mbajtës të Kupës së Botës, Les Bleus pritet gjerësisht të jetë ndër personat kryesorë për të ngritur trofeun në stadiumin Wembley në korrik.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu