Barcelona ka konfirmuar mesfushorin Carles Alena u bashkuan Getafe në huazim deri në fund të sezonit.

Alena mezi ka paraqitur për Barça deri më tani këtë sezon, duke bërë vetëm pesë paraqitje në të gjitha garat. Produkti i të rinjve Masia u dërgua në huazim te Real Betis sezonin e kaluar, ku ai u paraqit dukshëm dhe do të shpresojë për një magji të ngjashme me Getafe.

Carlos Alena
Alena kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim në Real Betis | Imazhe Sportive Cilësore / Getty Images

Klubi katalanas konfirmoi largimin e tij përmes një deklarate të botuar në tyre faqe në internet, i cili lexon: “FC Barcelona dhe Getafe CF kanë arritur një marrëveshje për huazimin e lojtarit Carles Alena deri në fund të sezonit 2020/21. Klubi Madrid do të marrë përsipër pagat e lojtarit.”

Getafe do të shpresojë që nënshkrimi i tyre i ri mund t’i ndihmojë ata të tërhiqen nga La Liga vendet e rënies. Pas përfundimit të mandatit të tetë, skuadra e Jose Bordalas ka luftuar këtë herë dhe aktualisht është e 16-ta, vetëm një pikë mbi zonën e rënies pasi ka luajtur një lojë më shumë se Elche e 18-të.

Ronald Koeman do të shpresojë që largimi i Alena të mos jetë lëvizja e vetme që Barça bën këtë muaj.

Ai ka qenë duke i bërë presion klubit për të nënshkruaj një sulmues kohët e fundit, me të dy Antoine Griezmann dhe Martin Braithwaite që po përpiqen të plotësojnë boshllëkun e lënë nga dalja në verë e Luis Suarez. Megjithatë, kjo mund të jetë e vështirë pasi Barcelona janë në një çrregullim financiar jashtë fushe dhe zgjedhjet presidenciale po afrohen në fund të muajit.

Gjërat nuk kanë qenë shumë më mirë as në fushë. Blaugrana ka bërë një fillim të mëshirshëm të sezonit dhe aktualisht është i pesti në La Liga, dhjetë pikë larg udhëheqësit Atletico Madrid. Ata gjithashtu përfunduan të dytët në garën e tyre Liga e Kampioneve grup, që do të thotë se ata përballen me një takim të ndërlikuar me finalistët e vitit të kaluar Paris Saint-Germain në raundin e 16-të.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu