Carlo Ancelotti pranoi që Everton u mund nga skuadra më e mirë kundër Fulham dhe është befasuar që kundërshtarët e tyre janë në zonën e rënies.

Fulham i dha fund pritjes së tyre të gjatë për një fitore në kampionat në Goodison Park duke fituar 2-0 me mirësjelljen e një mbajtëse nga Josh Maja.

Do te thote Everton tani kanë kaluar katër ndeshje pa një fitore në shtëpi për herë të parë nën drejtimin e Ancelotti.

Gjërat janë ende në kërkim të Toffees, të cilët janë të shtatë në tryezë, por menaxheri i tyre ka frikë se ata nuk po shkojnë aq mirë fizikisht sa ishin më parë në sezon.

I tha ai BBC Sport: “[We struggled with] aspekti fizik [after the 5-4 win over Spurs].

“Praktikisht ne nuk ishim në gjendje të luanim siç dëshironim. Ne dëshironim të kishim një kontroll të mirë të lojës duke vendosur më shumë mesfushorë në fushë por ata shtypin shumë dhe ne nuk mund të luanim siç dëshironim.

“Ne kemi bërë mirë kur kemi luajtur çdo tre ditë [earlier this season]. Fizikisht ne nuk kishim fuqinë e nevojshme për të përputhur intensitetin e Fulham.

“Ndonjëherë duhet të thuash që kundërshtari luajti më mirë se ti dhe ata e meritonin të fitonin.

“Unë jam i befasuar që ata janë në tre të fundit. Ata luajtën mirë, jo vetëm kundër nesh – kundër Liverpool dhe Manchester United. Ata kanë një ide të qartë – ata e meritonin të fitonin sonte. “

Ancelotti diskuton situatën e sulmuesit

Kundër Fulham, Ancelotti vendosi të luante pa një qendërsulmues të njohur. Sidoqoftë, ai dërgoi Josh King në pjesën e dytë.

Ancelotti ishte i kënaqur me atë që bëri ardhja e janarit në cameo e tij.

Ai tha: “Josh King bëri punën e tij. Ai po përshtatet mirë me skuadrën.

“Lojën që luajti, ai luajti mirë. Ai ishte një nga më të mirët. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Ancelotti do të shpresojë të ketë përsëri sulmuesin kryesor Dominic Calvert-Lewin për ndeshjen e tyre me Manchester City të Mërkurën.

Për sulmuesin, ai tha: “Ai mund të jetë i aftë, por ne duhet ta shohim në ditët në vijim”.

LEXO MË SHUMË: Scott Parker këmbëngul se Fulham mund ta mposhtë rënien

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu