Jamie Carragher ka thënë se ai “nuk ka parë kurrë asgjë” si numri i “jashtëzakonshëm” i ndëshkimeve që Manchester United ka marrë që nga ardhja e Bruno Fernandes.

Debati mbi rekordin e Djajve të Kuq në fitoren e spoteve u shfaq me komentet e Jurgen Klopp. Bosi i Liverpoolit vuri në dukje rekordin më të mirë të rivalëve të tij pas humbjes së ekipit të tij nga Southampton.

Sidoqoftë, diskutimi ka sjellë më shumë zëra ndërsa është zhvilluar; Frank Lebouef i tha Klopp ndalo me “justifikimet” e tij për braktisjen e lojtarëve të tij në formë.

Ish arbitri Mark Clattenburg, ndërkohë, ka shkëmbyer goditje me menaxherin gjerman. Por ish-mbrojtësi i Liverpool Carragher tani ka thënë fjalën e tij në debat.

“It’sshtë një sasi e jashtëzakonshme dënimesh që Manchester United ka pasur,” tha eksperti.

“Unë kurrë nuk kam parë diçka të tillë. Ka kaluar që kur erdhi Bruno Fernandes, në të vërtetë. Dhe ai duket se i shënoi të gjithë. ”

Mesfushori portugez ka provuar një shifër hajmali për United që kur u bashkua në janar të vitit të kaluar.

Në të vërtetë, ndikimet e tij janë njohur me katër çmime Premier League Player of the Month në vitin 2020 – një rekord.

Fernandes ka folur për kritikat që i ka ardhur në rrugën e tij, duke këmbëngulur se ai “nuk interesohet”.

Carragher, ndërkohë, mori anën e ish-shokut të tij të Liverpool Dietmar Hamann në pikëpyetje të komenteve të Clattenburg në lidhje me rekordin e penalltive të United.

Ish-zyrtari tha se kishte një “aurë” kur Sir Alex Ferguson ishte në krye që u dha atyre “vendime të favorshme”.

Hamann kritikoi Clattenburg për sugjerimin se kishte paragjykim, diçka që 45-vjeçari tani e ka mohuar. Sidoqoftë, Carragher ishte në anën e Hamann.

Carragher vë në pikëpyetje komentet e Clattenburg

Mark Clattenburg: Shkon drejt Arabisë Saudite

“Por gjërat me të cilat doli Mark Clattenburg ishin të pabesueshme,” tha ai.

“Kur shikoni pse Manchester United ra, dhe pse ata tani janë përsëri në garë … ju keni një gjyqtar i cili ka sugjeruar që (Sir Alex) Ferguson t’i bënte ata (gjyqtarët) të jepnin penallti për United, në thelb. Ata ishin të tmerruar për të mos dhënë penallti.

“Tani ata janë duke marrë dënime përsëri, dhe ata janë përsëri sfidues. E çmendur apo jo – çfarë rastësie!

“Por, me të vërtetë, komentet nga Clattenburg ishin një shaka. Ndoshta përmbledh se si ndiheshin të gjithë të tjerët gjatë atyre viteve. ”

LEXO MË SHUMË: Ekspertët e emrave të yllit Klopp që ëndërrojnë të zëvendësojnë Wijnaldum në Liverpool

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu