Portieri legjendar u përjashtua nga fotoja e ekipit të parë në Santiago Bernabeu pasi marrëdhënia e tij me menaxherin e tij u prish

Iker Casillas është hapur në lidhje me marrëdhëniet e tij me Jose Mourinho gjatë kohës së tyre së bashku në Real Madrid.

Fërkimi midis të dyve në Santiago Bernabeu përfundimisht çoi në një rënie publike, me legjendën e klubit Casillas të përjashtuar nga ekipi i parë dhe Mourinho përfundimisht i përjashtuar nga pozicioni i tij si menaxher.

Casillas thotë se ai nuk ishte adhurues i disa prej mashtrimeve të Mourinhos jashtë fushe – veçanërisht kur ai luante atëherë-Barcelona menaxheri Tito Vilanova në sy – gjë që kontribuoi në përkeqësimin e marrëdhënies së tyre.

“Pati një grevë të lojtarëve në gusht 2011,” shpjegoi Casillas në Colgar las Mjerisht, një Movistar + dokumentar.

“Si kapiten, unë fola me shokët e mi të skuadrës dhe vendosëm që nuk do të luanim, që do të thoshte se ndeshjet hapëse të sezonit nuk do të vazhdonin përpara. Ne thamë disa gjëra që asnjërit prej nesh nuk i pëlqyen dhe i morën keq, por u lanë atje. Pastaj erdhi Superkupa.

“Ne dhamë një përshtypje të tmerrshme. Kishte mbeturina, beteja, duke i dhënë zemrën dhe shpirtin tuaj … por gjërat e tjera (duke i hedhur syrin Vilanovës) – kjo ishte lloji i gjërave që ju mund të shihni në klube të tjera – klube të këqija, të cilët duhet të përdorin atë lloj gjëje, dhe që nuk është për ne.

“Ne kemi luajtur Levante, një lojë në të cilën ne mbetëm më shumë pas Barcelonës. Ky ishte momenti kur ne pushuam së foluri. Ne ishim vetëm së bashku në një dhomë dhe ai fillon të më thotë se unë duhet të jem më e hapur dhe e sinqertë.

“Unë i thashë atij se nuk mendoja se ishte e drejtë që një profesionist të fuste në sy një trajner tjetër. Dikush nga departamenti i shtypit në klub na kapi dhe na tha që të qetësohemi, për ta biseduar. U ulëm përsëri dhe thamë atë që kishim për të thënë ballë për ballë.

“Kishte dy ose tre ndeshje [in 2012-13] në të cilën nuk kemi luajtur mirë. Kjo ishte kur zemërimi i vjetër u rishfaq, kur ne ramë pas në tryezë. Marrëdhënia jonë u përkeqësua. Kishte arritur në pikën pa kthim në vitin e tretë.

“Deri në vitin e dytë ishte një marrëdhënie dashuri-urrejtje. Ai më tha se nuk mendonte se isha i përqendruar, nuk mendonte se po luaja mirë… Mendova se mbase ishte e vërtetë. Kisha në mendje gjëra të tjera për të cilat shqetësohesha në atë kohë. ”

Sidoqoftë, Casillas thotë se Mourinho ishte i shpejtë për të kontaktuar me dëshirat e tij më të mira kur portieri pësoi një sulm në zemër në 2019.

“Ai më thirri, më uroi më të mirën. Këto janë gjërat e vogla në të cilat duhet të përqendrohem. Njerëzit e tjerë kanë bërë më shumë nga armiqësia sesa ne”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu