Liverpool shikon të kapë një talent emocionues brazilian me ndikimin e një ylli të moshuar, ndërsa tre klube të reja po shikojnë një yll të Arsenalit – të dy në Euro Paper Talk.

TEENAGER BRAZILISHT REDS SYING

Liverpool kanë filluar diskutimet me përfaqësuesit e të riut Fluminense Kayky mbi një marrëveshje të mundshme, sipas një raporti.

Reds bastisën klubin brazilian në tetor për portierin Marcelo Pitaluga, i cili është bashkuar në radhët e rezervave të Anfield.

Si i tillë, Netflu raporton se, duke përdorur marrëdhëniet e tyre solide me homologët e tyre të Amerikës së Jugut, Liverpool dëshiron të përfundojë një marrëveshje për një talent të dytë të Fluminense në pak muaj.

Këtë herë, sulmuesi emocionues 17-vjeçar Kayky është në radarin e tyre dhe ata kanë hapur bisedime për një marrëveshje.

Për më tepër, raporti përshkruan se, ndryshe nga klubet e tjera në gjueti, Liverpool dëshiron të përcaktojë një ‘plan karriere’ për të riun.

Në të vërtetë, Liverpool Brazilian i vjetër Roberto Firmino gjoja po e nxit atë ide.

Netflu shton se, nëse transferimi i Reds do të vijë, ata do të nënshkruajnë Kayky për një kontratë marrëveshje me atë që Pitaluga është në.

Por mbetet një konkurrencë e ashpër për nënshkrimin e Kayky. Raportet e mëparshme nga UOL pohoi se Shakhtar Donetsk dhe Manchester City gjithashtu kanë treguar interes të fortë për të riun.

Ai raport pohoi gjithashtu se Shakhtar është në pozicion të mirë për lojtarin pasi bëri një ‘ofertë fillestare’. Si i tillë, ky spekulim i fundit sugjeron që Liverpooli ka kompensuar rivalët e tyre.

Kayky aktualisht luan në radhët e të rinjve të Fluminense, megjithatë, ai tashmë është në rrugën e zhvillimit ndërkombëtar. Ai bëri debutimin e tij për Under-16s të Brazilit në Shkurt 2019 dhe që nga ajo kohë ka bërë një shëtitje të mëtejshme.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


DHE PUSHIMI NGA Biseda EURO PAPER

Lucas Torreira TEAMtalk

Valencia, Lazio dhe Monaco të gjithë kanë regjistruar interes për mesfushorin e Arsenalit Lucas Torreira. (AS)

Club Brugge po udhëheq garën për të nënshkruar me huazim të riun e Manchester United, Facundo Pellistri. (Het Laatste Nieuws)

Por Brugge mund të luftonte në përpjekjet e tyre për të sjellë Jose Izquierdo përsëri në klub nga Brighton. (Voetbal24)

Everton ka bërë një ofertë ‘të ndrojtur’ për të nënshkruar Christian Eriksen, por propozimi i tyre ende mund të arrijë në një transferim. (TuttoMercatoWeb)

Toffees ka më shumë të ngjarë të nënshkruajnë Joshua Zirkzee të Bayern Munchen, i cili gjithashtu ka interes nga Parma. Në çdo rast, Bayern do të marrë një vendim për të ardhmen e tij në ditët në vijim. (Sky Gjermani)

ROJO BARTSITAN E TRANSFERIMIT EMERGE

Menaxheri i River Plate, Marcelo Gallardo ka shqetësime në lidhje me mbrojtësin e United Marcos Rojoprofesionalizmi. Në të vërtetë, kjo po provon një pengesë transferimi për klubin me qendër në Argjentinë. (TNT)

Huamarrësi i Leeds, Rafa Mujica mund të mbyllë një marrëveshje tjetër të përkohshme me Las Palmas deri në fund të së Mërkurës. Mesfushori aktualisht është te Real Oviedo. (La Nueva Espana)

Shefi i Evertonit Carlo Ancelotti i kërkoi ish-klubit Napoli të nënshkruante Kieran Tripper ndërsa ai ishte trajner atje. (Radio Qëllimi)

Sulmuesi i FC Kopenhagës, Jonas Wind ka pranuar befasinë në lidhjet transferuese me West Ham. (Bold.dk)

SPURS Mbeten të mbajtura në mbrojtës

Nikola Maksimovic TEAMtalk

Tottenham mbeten të etur për mbrojtësin e Napolit, Nikola Maksimovic. Sidoqoftë, një marrëveshje duket se nuk ka gjasa të ndodhë në dritaren e këtij muaji. (Radio Qëllimi)

Real Madrid është i etur për mesfushorin e Chelsea Mason Mount. (Don Balon)

Sulmuesi Madrid, Karim Benzema dëshiron ta përfundojë karrierën e tij në ish-klubin Lyon. (Sport)

Burime pranë Lionel MessiFamilja ka mohuar që ylli i Barcelonës po mëson frëngjisht përpara një lëvizje të mundshme në Paris Saint-Germain. (Sport)

IBRAHIMOVIQI APOLOGIZUAR PAS DENDRGIMIT

Trajneri i Milanit Stefano Pioli thotë se Zlatan Ibrahimovic kërkoi falje pasi marrjen e një kartoni të kuq në derbin e zjarrtë të së martës me Interin. (Futboll Italia)

Barcelona është e etur për një marrëveshje huazimi për të blerë për mbrojtësin e majtë të Chelsea Marcos Alonso. (Todofichajes)

Por Frank LampardLargimi nga Stamford Bridge do të thotë që Kepa Arrizabalaga ka një shans për shpengim. (Todofichajes)

Liverpool është i prirur për David Alaba të Bayern Munchen, por është i kujdesshëm për koston e pagave të tij. (AS)

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu