Hello dhe ju mirëpresim në blogun e drejtpërdrejtë për të Shtunën LaLiga Santander takimi midis Celta Vigo dhe Real Madrid i cili fillon në 16:15 CET.

Ne do të mbulojmë informacionin më të rëndësishëm para ndeshjes, si dhe azhurnimet gjatë gjithë takimit.

Të gjitha azhurnimet e drejtpërdrejta do të vijnë më poshtë, me hyrjen më të fundit në krye.

15:40 CET – Zidane i kujdesshëm ndaj ‘kundërshtarit të madh’

Celta Vigo po kalon një sezon të fortë dhe Zidane mendon që skuadra e tij duhet të jetë në gjendjen më të mirë për të arritur një rezultat.

“Ne nuk duhet të harrojmë atë që kemi bërë deri më tani, përkundrazi. Ne duam të vazhdojmë t’i bëjmë gjërat mirë. Do të jetë kërkuese ndaj një kundërshtari të madh,” tha ai në Konferenca për shtyp e së premtes.

15:30 CET – A do ta thyejë Aspas rosën e tij?

Në ndeshjen e kundërt, Iago Aspas u tërhoq i dëmtuar pas një loje fantastike të golashënuesve me nëntë gola, por kjo shifër nuk ka ndryshuar që nga ajo kohë.

Në dy muaj e gjysmë që kanë kaluar, ai humbi një nga lëndimet dhe u pezullua për një lojë, por ai ende nuk e ka prishur rosën e tij në 2021.

15:15 CET – Fillimi i Celta Vigo XI

15:10 CET – Fillimi i Real Madrid XI

15:00 CET – Sergio Ramos do të humbasë udhëtimin

Pavarësisht se u kthye në aksionin e LaLiga javën e kaluar, dhe më pas duke shënuar në Ligën e Kampionëve të Martën, kapiteni Sergio Ramos do të qëndrojë jashtë ndeshjes në Balaidos.

Megjithatë, nuk është asgjë për tifozët e Madridit që të shqetësohen, pasi Zinedine Zidane thjesht po e lë atë jashtë si një masë paraprake pas një periudhe të gjatë anësore.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu