Hello dhe ju mirëpresim në blogun e drejtpërdrejtë për të martën Liga e Kampioneve Ndeshja e parë çerek finale midis Real Madrid dhe Liverpool në Estadio Alfredo Di Stefano i cili fillon në 21:00 CET.

Ne do të mbulojmë informacionin më të rëndësishëm para ndeshjes, si dhe azhurnimet gjatë gjithë takimit, ndërsa dy centrale evropiane shkojnë ballë për ballë.

Real Madrid vs Liverpool drejtpërdrejt

Të gjitha azhurnimet e drejtpërdrejta do të vijnë më poshtë, me hyrjen më të fundit në krye.

20:15 CET: Si kanë ndryshuar të dy palët që nga Kievi?

Që prej finales së Ligës së Kampionëve në Kiev në 2018, ku Real Madrid mundi Liverpool 3-1, shumë ndryshime janë bërë në secilën palë.

Në këtë analizë, ne prishemi aty ku secili klub ka azhurnuar anët e tij.

Për Madridin, nuk ka më Cristiano Ronaldo ose Gareth Bale, derisa Sergio Ramos humbet përmes dëmtimit. Për Liverpool, Alisson ka ndalur çështjen e tyre të portierit, ndërsa Fabinho është një pjesë kryesore e enigmës së tyre.

Real Madrid vs Liverpool |  Champions League LIVE: Formacione, azhurnime, rezultate

20:00 CET: Jota në formë fillon

Ish sulmuesi i Atletico Madrid Diogo Jota ka marrë dremitjen nga Klopp përpara Roberto Firmino.

Ylli portugez ka qenë në zjarr për klubin dhe vendin këtë sezon, pavarësisht dëmtimeve.

Këtu është një vështrim i kërcënimit që ai mund të paraqesë.

19:45 CET: Formacionet janë gati!

Real Madrid: Courtois; Lucas, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Modric, Kroos; Asensio, Benzema, Vinicius.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Kabak, Phillips, Robertson; Fabinho, Keita, Wijnaldum; Mane, Salah, Jota.

Real Madrid vs Liverpool |  Champions League LIVE: Formacione, azhurnime, rezultate

19:30 CET: Klopp gjobë me etiketë ‘underdog’

Jurgen Klopp është i kënaqur me Liverpoolin duke u etiketuar si humbës të përplasjes.

“Kam dëgjuar që të gjithë thonë se Real Madrid është i preferuar, aq i shkëlqyeshëm,” tha ai në konferencën e tij për shtyp.

“Unë nuk kam asnjë problem me këtë. Ata janë mësuar me rolin dhe ne nuk kemi asnjë problem me rolin e sfiduesit.

19:00 CET: Një goditje tjetër mbrojtëse për Madridin

Lajmi i madh i ditës është se Raphael Varane ka rezultuar pozitiv për COVID-19 dhe do të humbasë takimin.

Francezi bashkohet me Sergio Ramos, i cili ka një dëmtim viçi, në listën e mungesave për vizitën e skuadrës së Jurgen Klopp, në atë që është një goditje masive për Zinedine Zidane.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu