Nën-23 ​​të Manchester United kishin nevojë për një dyshe të vonë nga mesfushori Charlie McCann për të rrëmbyer të tre pikët kur u takuan me Southampton të Shtunën.

Skuadra e Neil Wood ishte pa një numër të lojtarëve të tyre kryesorë për lojë; Shola Shoretire dhe Amad Diallo janë thirrur të dy në ekipin e të moshuarve Ole Gunnar Solskjaer, ndërsa mesfushori Hannibal Mejbri është mënjanuar për shkak të lëndimit, duke e lënë sulmuesin Joe Hugill si të vetmin anëtar të rregullt të sulmit.

Shoretire është pjesë e ekipit të parë të Solskjaer
Shoretire është pjesë e ekipit të parë të Solskjaer | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Me kaq shumë mungesa thelbësore, nuk erdhi befasi të shihje Të bashkuar i frustruar në pjesën e parë. Hugill humbi një sërë shansesh të shkëlqyera për të hapur rezultatin, ndërsa McCann filloi të gjente pamjet e tij me një përpjekje nga distanca para intervalit, por asnjëra palë nuk arriti të bënte përparim herët.

Ishte një shfaqje zhgënjyese për Hugill, i cili nuk ishte në gjendjen e tij më të mirë shkatërruese dhe u zëvendësua nga Dillon Hoogewerf menjëherë pas përfundimit të orës, por ndryshimi nuk pati ndikimin e menjëhershëm që Wood priste.

Përkundrazi, ishte Southampton i cili kaloi në avantazh dhjetë minuta më vonë, kur anësori Kazeem Olaigbe dërgoi një goditje të fuqishme e cila u gjet në pjesën e pasme të rrjetës pas një prekjeje të dorezave të Matej Kovar, i cili ishte i pafuqishëm për të ndaluar anën e tij të mbetet prapa.

Greva mbresëlënëse e Olaigbe hapi rezultatin
Greva mbresëlënëse e Olaigbe hapi rezultatin | James Williamson – AMA / Getty Images

Dukej se ishte qershia në majë të një torte të mjerueshme për United, i cili duhet të kishte qenë lehtësisht përpara në atë pikë, por mbeti duke parë humbjen në fytyrë. Me 82 minuta kohë, gjërat po dukeshin të zymta.

Hyni në McCann.

Mesfushori, i cili gjeti anën e fundit të rrjetës kundër Everton edhe herën e kaluar, kontrolloi një krosim nga Will Fish me një prekje të hollë, duke e lejuar atë të rikthente United përsëri në lojë me shtatë minuta të mbetura, por ai nuk u bë atje .

Vetëm dy minuta më vonë, McCann po festonte përsëri. Një top ndër-fushe nga Hoogewerf gjeti McCann në krahun e majtë, dhe 18-vjeçari preu brenda dhe bëri shtëpinë atë që ishte një fitues i merituar për United.

Rezultati e lë United të tretin në Premier League 2, shtatë pikë prapa udhëheqësve Manchester City, të cilët gjithashtu kanë një lojë në dorë me rivalët e tyre krosstown.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu