Chelsea thuhet se është bashkuar me një numër të klubeve kryesore evropiane duke ndjekur përparimin e ish-anësorit të akademisë së Barcelonës Raul Moro.

18-vjeçari aktualisht luan për Lazio dhe ka bërë një përshtypje të madhe në nivelin e të rinjve për veshjen italiane.

Moro ka luajtur vetëm një minutë të futbollit për të moshuarit gjatë karrierës së tij të shkurtër deri më tani, duke ardhur vonë në humbjen e ligës së Lazios ndaj Juventusit në fund të sezonit të kaluar.

Por, përkundër mungesës së tij të futbollit në nivelin e lartë, disa klube të mëdha po ndjekin firmën e tij, me Blues midis tyre.

Sipas shitjes lokale La Lazio Siamo Noi (siç citohet nga Shpreh) Moro e gjen veten në një ‘udhëkryq’ në lidhje me të ardhmen e tij.

Ai thuhet se është i irrituar nga mungesa e kohës së lojës në Romë, me agjentin e tij që kërkon t’i sigurojë atij më shumë shanse të ekipit të parë.

Pretendohet se Moro po tërheq një interes të konsiderueshëm nga Chelsea, ndërsa ekipet e tjera të Premier League janë gjithashtu të etur.

Një ‘klub i lartë’ në Itali po shikon gjithashtu një lëvizje të mundshme, pasi tashmë ka parë një marrëveshje të mundshme.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Marrëveshje verore ka shumë të ngjarë

Raporti shton se në këtë fazë mbetet të shihet nëse Moro do të largohet këtë muaj, me një dalje verore më të mundshme.

Shefi i Blues Frank Lampard më parë ka pranuar se Chelsea mund të zhytet në tregun e transferimeve në janar. Sidoqoftë, ai deklaroi se lojtarët duhet të largohen së pari nga klubi.

Ai tha: “Ne kemi një skuadër të madhe dhe duhet të shohim nëse kjo ndryshon. Ne do të shohim se ka mundësi për lojtarët që nuk po luajnë aq shumë.

“Kjo do të jetë një bisedë midis lojtarit dhe mua dhe pastaj do të shohim nëse mund të forcohemi në mënyrën e duhur. Por për momentin nuk po hidhemi lart e poshtë për ta bërë këtë, fokusi im këtë vit është thjesht te puna. Ashtë një muaj i gjatë. ”

Mbrojtës jashtë favorit Fikayo Tomori dhe Marcos Alonso janë dy lojtarë të cilët duhet të largohen, së bashku me portierin veteran Willy Caballero.

LEXO MË SHUMË: Napoli ka refuzuar së pari njeriun nga Chelsea, i cili Lampard tha ‘fle’

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu