So, Real Madrid janë jashtë Ligës së Kampionëve dhe sinqerisht nuk vjen si befasi, duke pasur parasysh pengesat e shumta që klubit i është dashur të kapërcejë çdo ditë gjatë gjithë sezonit.

Lëndimet janë çarë Zinedine Zidaneskuadra, dhe ai ka kaluar muaj të tërë duke u përpjekur dëshpërimisht për të krijuar një ekip që mund ta bëjë punën në bazë loje pas loje. Por atij i mbaroi fati natën e mërkurë.

Kjo nuk ishte vetëm për dëmtimet, por edhe lojtarët jashtë formës dhe që ktheheshin herët nga pushimet nga puna. ZidanePërpjekja e fundit për të gjetur një sistem të ri filloi me një mbrojtje me pamje të re, e cila përfaqësoi mbrojtësin e 14-të të ri në 20 ndeshjet e tyre të fundit të Ligës së Kampionëve.

Me Raphael Varane, Dani Carvajal dhe Lucas Vazquez të gjitha mënjanë – dhe Alvaro Odriozola dhe Marcelo konsiderohet shumë e brishtë për një kundërshtar si ChelseaZidane kujtohet Sergio Ramos, i cili po bënte vetëm paraqitjen e tij të katërt të vitit 2021.

Ferland Mendy filloi pasi sapo u kthye vetëm në grindje vetë, dhe gjithashtu kishte një anë të re të djathtë, me Eder Militao në të djathtë të një mbrojtësi tre dhe Vinicius Junior duke zënë një pozicion të krahut të djathtë.

Anësori brazilian ishte i fundit që u gjykua në atë rol pas Carvajal, Odriozola, Lukas, Nacho Fernandez dhe Fede Valverde‘s përpjekjet e këtij termi. Nëse kjo ngatërresë kishte funksionuar në të kaluarën, nuk ndodhi në perëndim të Londrës.

Ramos nuk dukej si vetja e tij e zakonshme, Mendy u hoq dhe Vinicius kurrë nuk dukej rehat. Eden Hazard ishte një tjetër që u zgjodh, por përfshirja e të cilit nuk funksionoi.

Ishte më e gjata që ai ka qëndruar në fushë gjatë gjithë sezonit – 88 minuta – madje edhe duke qëndruar më përpara Vinicius, i cili dukej shumë më i mundshëm për të shkaktuar probleme mbrojtëse të nikoqirëve.

Në fund, dyshimet fizike mbi ato si Rrezik, Mendy dhe Ramos të gjitha rezultuan të vlefshme. Dhe nuk mund të shpresosh të mposhtësh një skuadër si Chelsea me kaq shumë lojtarë jo në të mirën e tyre.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu